Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı için engel!

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı için engel!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık konusunda kendisine en büyük rakip olarak gördüğü Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu için verdiği talimat gündem oldu.

Son dönemde Mansur Yavaşla birlikte adı yeniden ön plana çıkmaya başlayan Ekrem İmamoğlu'nun önü tekrar Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kapatıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, sıradan bir seçim değil ülke için yol ayrımı dediği seçimler konusunda kritik kararlar almaya devam ediyor...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimler için belediye başkanlarının istifa etmesini istemedğini belirterek olası rakipleri Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun önünü kapatmış oldu.

Belediye başkanlarına talimat gitti

Partinin yerel yönetimler başkanlığı da belediye başkanlarına adaylık için görevlerinden ayrılmamaları yönünde uyarılar iletmeye başladı.

Yavaş ve İmamoğlu önlemi

Bu gelişme adları cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın durumunu gündeme getirdi. Parti kaynakları şu değerlendirmeyi yaptı:

'Adaylık için istifa edilmeyecek' emri

"Genel Başkan bu konuda çok kararlı. Başkanların bölgelerindeki etkisinin seçimler için ne kadar önemli olduğunun farkında. Bu nedenle başkanların görevlerinin başında olmasını istiyor. Bunu 'Herkes görev süresini tamamlayacak' diyerek ifade ediyor zaten.Genel Başkan, belediye başkanlarının cumhurbaşkanlığı adaylığına sıcak bakmadığının mesajlarını verdi."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.