İmamoğlu'nun 'hakaret' davasında yine karar çıkmadı

İmamoğlu'nun 'hakaret' davasında yine karar çıkmadı

İBB Başkanı İmamoğlu'nun YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı dava, bir kez daha ertelendi. Duruşma 11 Kasım'da görülecek

YSK üyelerine hakaret iddiasıyla yargılanan İBB Başkanı İmamoğluna yönelik davanın 11 Kasıma ertelendiği açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlunun YSK üyelerine hakaret davasına devam edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlunun, 2019daki yerel seçimler sırasında "Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle" başlayan yargılanmasına bugün İstanbul Anadolu Adliyesi 7. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

İmamoğlunun avukatı, tanıkları hazır edemediklerini belirterek, tanık dinlenmesi için tebligat çıkarılmasını istedi. Avukat Kemal Polat, YSK Başkanı ve İmamoğlunun konuşmasının olduğu DVDlerin çözümlenmesini talep etti.

Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için tebligat çıkarılmasına ve DVDlerin çözümlenmesine karar vererek duruşmayı 11 Kasıma erteledi.

Hakkında 1 yıl 3 ay 15 günden 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası talep edilen İmamoğlu, kendisine iki yıldan fazla bir ceza verilmesi halinde siyaset yasağı ile karşı karşıya kalabilir.

Kaynak : NTV

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.