Erdoğan'dan 6'lı Masa talimatı! '7. ve 8. ortaklarını herkese anlatın!'

Erdoğan'dan 6'lı Masa talimatı! '7. ve 8. ortaklarını herkese anlatın!'

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MKYK toplantısında parti yönetimine Altılı Masa ile ilgili kesin talimatı verdi. 6'lı masanın aslında 8 ortaktan oluştuğunu belirten Erdoğan, "Bu 6'lı masanın 7'nci ortağı PKK destekli HDP, 8'inci ortağı ise FETÖ'dür. Vatandaşa 6'lı masanın ortaklarını anlatın.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MKYK toplantısında parti yönetimine Altılı Masa ile ilgili kesin talimatı verdi. 6lı masanın aslında 8 ortaktan oluştuğunu belirten Erdoğan, "Bu 6lı masanın 7nci ortağı PKK destekli HDP, 8inci ortağı ise FETÖdür. Vatandaşa 6lı masanın ortaklarını anlatın. Ülkeyi buraya mı teslim edeceğiz, Türkiyeyi maceraya sürüklemeden hizmet siyasetine devam mı edeceğiz? Vatandaşa bunları söyleyin" dedi.

AK Parti Genel Merkezinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti MKYK toplantısında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sunum yaptı. Suriyeden Libyaya dış politika konuları masaya yatırıldı. Erdoğanın, toplantıda 6lı masa ile ilgili kurmaylarına çarpıcı değerlendirmelerde bulunduğu da öğrenildi. Erdoğan, şöyle dedi:

" Sahada yoğun çalışmalar devam ediyor. Bu 6lı masanın 7nci ortağı PKK destekli HDP, 8nci ortağı da FETÖdür. Bunların adı ortada yok ama 7 ve 8nci ortakları bunlar. Vatandaşa 6lı masanın ortaklarını çok iyi anlatın. Vatandaşa 6lı masanın ortaklarını anlatın. Ülkeyi buraya mı teslim edeceğiz, Türkiyeyi maceraya sürüklemeden hizmet siyasetine devam mı edeceğiz?

Vatandaşa bunları söyleyin. Dış politikada geldiğimiz noktayı, yaşadıklarımızı millete anlatın."

Toplantıda, dış politika konusunda değerlendirme yapan MKYK üyelerinin görüşleri ise şöyle:

TÜRKİYENİN İTİBARI ARTTI

Bizim Türkiye olarak küresel güç odağı olmamız, diplomaside verdiğimiz mücadele ve geldiğimiz nokta olarak Türkiyenin itibarı arttı. Şu anda Ukrayna-Rusya arasındaki diplomatik çabamız Türkiyenin önemini artırdı.

ERDOĞANI TEBRİK ETTİLER

Yunanistan, mesajları aldığı ortada. Türkiye savunma sanayinde güçlendi. Bizim Rusyaya yaklaşımımız, Rusya-Ukrayna arasındaki arabuluculuk rolümüz nedeniyle Avrupa liderleri tebrik ediyor. Fransa Cumhurbaşkanı bir konuşmasında Erdoğanı tebrik ediyorum.

ERMENİSTAN İLE İLİŞKİLER İYİ NOKTAYA İLERLİYOR

Mısır ile ilişkiler kendi iç politikalarından dolayı daha yavaş ilerliyor. Azerbaycan ile diyalog halinde olmamız nedeniyle Ermenistanın görüşme talepleri var. İlişkiler iyi bir noktaya doğru ilerliyor.

ESAT ŞANGAY BEŞLİSİ TOPLANTISINA KATILMIYOR

Toplantıda MKYK üyeleri Başkan Recep Tayyip Erdoğanın da katılacağı "Şangay Beşlisi"nin toplantısı, buraya Esatın katılıp katılmayacağı konusunda bilgi istedi. Bunun üzerine, "Esat toplantıya davet edilmesi, onun için katılmıyor" bilgisi paylaşıldı.

Fatma Göksu

Kaynak : Sabah

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.