Altılı masada çatlak büyüyor

Altılı masada çatlak büyüyor

Seçimlere dokuz aydan az bir süre kalmasına rağmen cumhurbaşkanı adayını halen belirleyemeyen 6'lı masada adaylık yarışı kızışıyor

Gelecek Partisinin İstanbul Sultanbeylide önceki gün düzenlediği mitingde İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahinin "Buradan ilan ediyoruz; cumhurbaşkanı adayımız Genel Başkanımız Ahmet Davutoğludur" açıklamasında bulunması, 6lı masadaki ortak aday krizini gözler önüne seriyor. Şahinin sözlerinin "Sahada en çok duyduğumuz isim Mansur Yavaş" çıkışı yapan İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve "Kılıçdaroğlu dışında bir aday çıkarsa masa dağılır" açıklamasıyla masaya gözdağı veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğluna verilen bir cevap olduğu iddia ediliyor. İyi Partiden sonra Gelecek Partisinin de "Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz" kanaatinde olduğu kulislerde konuşuluyor.

BELİRSİZLİK SÜRÜYOR

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacanın "6lı masanın bir ortak cumhurbaşkanı adayı hedefi var. Altı parti dışında bir yedinci bir isim de olabilir" demesi, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlunun ortak aday konusunda Abdullah Gülü işaret etmesi, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysalın ise ortak adayın altılı masadan çıkması gerektiğini söylemesi masadaki belirsizliği gösteriyor. Bu belirsizlik ortamında gözler 2 Ekimde yapılacak yedinci toplantıya çevrilmiş durumda.

Öte yandan altılı masaya ittifak dışındaki partilerden de tepkiler geliyor. Hedefine Millet İttifakını alan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce "Ayda bir toplanıyorlar; çay, kahve, kek yiyip içiyorlar. Ya geçen sizde yediğim kek ne güzel oldu, geçen sizlerin getirdiğiniz meyveler organik mi? Birer de küçük altın alıp verseler birbirlerine daha iyi olur" ifadelerini kullanarak altılı masayı eleştirdi.

Emrah Özcan

Kaynak : Türkiye

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.