Sağlık Bakanlığı, 2024 yılında dev personel alımı yapacak!

Sağlık Bakanlığı, 2024 yılında dev personel alımı yapacak!

Sağlık Bakanlığı, 2024 yılında sağlık sektöründe istihdamı artırmayı hedefleyen bir dizi personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Temizlik, güvenlik, klinik destek ve hasta karşılama gibi pozisyonlarda çalışmayı hedefleyen adaylar için birçok iş fırsatı sunulacak. İş arayanlar için İŞKUR'un kapıları da açık olacak.

Sağlık Bakanlığı, hastanelerdeki personel eksikliğini gidermek amacıyla harekete geçti. İlçe hastanelerinden gelen talepler doğrultusunda, 81 şehir hastanesine yeni personel alımı gerçekleştirilecek. Hangi illerde, ne zaman ve hangi pozisyonlar için alımların yapılacağı ise Cumhurbaşkanlığı tarafından belirlenecek.

Birçok işçi alınacak! Engelli vatandaşlar dahil..

Bulunduğumuz dönemde iş arayan adaylar için kritik bir süreç yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı'nın alım ilanını bekleyen milyonlarca aday bulunuyor. İşin Olsa ekibi olarak, iş arayanlar arasında dayanışma ve yardımlaşmayı teşvik etmek amacıyla bir sayfa açtıklarını duyurdular. Herkesin iş aradığı bu dönemde destek olmak için bu sayfaya davet edildik.

Sağlık Bakanlığı ayrıca engelli temizlik görevlisi alımı yapacak. Yayımlanan kamu işçi alım ilanına göre, toplamda 22 farklı şehirde daimi statüde 216 kamu işçisi alımı gerçekleştirilecek. Başvurular 6 Kasım 2023 tarihinde sona erecek.

Sağlık Bakanlığı ayrıca merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri sınıfında işe alımlar yapılacağını duyurdu. Boş olan 5., 7. ve 9. dereceli kadrolarda istihdam edilmek üzere Sağlık Uzman Yardımcıları aranacak. Bu alımlar çeşitli alanlarda gerçekleştirilecek.

Hastanede eksiklik giderilmesi hedefleniyor

İşçi ve personel alımları hastanelerdeki eksiklikleri gidermek amacıyla gerçekleştirilecek. İşçi alımları İŞKUR aracılığıyla kura işlemleriyle yapılmış olacak. Sağlık personeli alımları ise ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme yöntemiyle gerçekleştirilecek. Alımların yapılacağı kadrolar arasında temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, klinik destek elemanı, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, elektrikçi, inşaat boyacısı, marangoz, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, bilgisayar sistem kurulum ve bakım elemanı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı gibi birçok pozisyon bulunuyor.

Sağlık Bakanlığı önümüzdeki dönemde yapılacak personel alımlarıyla sağlık sektörüne yeni bir soluk getireceği belirtildi. Bu alımların birçok farklı pozisyon için istihdam sağlayacağı ifade edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum