Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma Projeleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik

Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma Projeleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik

Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma Projeleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayınlandı.

22 Kasım 2023 Tarihli Resmî Gazete'de yayınlanan Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma Projeleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik detayları şöyle:

Resmî Gazete

22 Kasım 2023 ÇARŞAMBA

Sayı : 32377

YÖNETMELİK

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından:

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI BİLİMSEL ARAŞTIRMA PROJELERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 26/11/2016 tarihli ve 29900 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma Projeleri Hakkında Yönetmeliğe aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

“Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Sosyal Araştırmalar ve Yenilik Enstitüsünde proje yürütücüsü

EK MADDE 1- (1) Yılı Yatırım Programı kapsamında desteklenmesi kaydıyla, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Sosyal Araştırmalar ve Yenilik Enstitüsü bünyesindeki projeler için projeyi teklif eden, hazırlanmasından ve yürütülmesinden sorumlu olan proje yürütücüsü; öğretim üyeleri, doktora eğitimini tamamlamış araştırmacılar ile doktora eğitim programlarında tez aşamasındaki öğrenciler olabilir.”

MADDE 2- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini Yükseköğretim Kurulu Başkanı yürütür.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.