Verginin Yüzde 15'i Aşan Kısmı Karşılansın

Verginin Yüzde 15'i Aşan Kısmı Karşılansın

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, 19 Aralık 2019 tarihinde yapılacak Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) Toplantısı öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, ortalama devlet memuru maaşı 4 bin 500 lira olarak düşünüldüğünde, kamu görevlilerinin 8'inci aydan itibaren yüzde 20'lik vergi dilimine girdiğine dikkati çekerek, maaşlardaki kayıpların önüne geçilebilmesi için gelir vergisinin yüzde 15'i aşan kısmını devletin karşılaması gerektiğini dile getirdi.

Toplu sözleşmede alınan ama uygulanmayan kararları da KPDK'ye taşıyacaklarını belirten Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, "Maalesef devlette bu kararları takip eden bir birim yok. Devlet Personel Başkanlığının kapanmasıyla sorunun boyutu daha da artacak. Memur sözleşmelerinin takibiyle ilgili kamuda birimler kurulmalı." dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.