Üniversitelerde İdari Personelin Yer Değişikliği Sorunu Çözülmelidir

Üniversitelerde İdari Personelin Yer Değişikliği Sorunu Çözülmelidir

Eğitim Bir-Sen Denizli 1 ve 2 No’lu Şubelerin Divan Toplantısı'na katılan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Deniz, önemli açıklamalarda bulundu.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Deniz, ''Eğitim çalışanlarına kazandırmak, onların haklarını korumak, genişletmek, sorunlarının çözüme kavuşturulmasını sağlamak, çalışma şartlarını iyileştirmek için mücadele ediyoruz.

Kazanımlarımızın, çözüme kavuşturduklarımızın tamamını burada anlatacak değilim. Kurulduğumuz günden bu yana hayal dahi edilmeyen başarılara imza attık. Yasakların kaldırılmasında, özgürlük alanlarının genişletilmesinde emeğimiz, çabalarımız, mücadelemiz var. Öğretmen ve öğretim elemanlarının ek ödemelerinin artırılmasından geliştirme ödeneğinin ödenmesine devam edilmesine, akademik jüri üyeliklerine ücret verilmesinden üniversitelerin sıra tahsisli lojmanlarının yüzde 15’inin idari personel için ayrılmasına, sınıf öğretmenlerine haftada iki saat ilave ek ders ücreti ödenmesinden üniversite disiplin kurullarında sendika temsilcisinin yer almasına kadar onlarca kazanımın altında imzamız var. Toplu sözleşme ikramiyesi ile örgütlülüğü anlamlı kılan, toplu sözleşme ikramiyesinin 707 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı tutarında aylık olarak ödenmesini sağlayarak üyeye kazandıran bir teşkilatız. Sorunların çözüme kavuşmasını sağlayan da, mevcut sorunların çözümünü sağlayacak olan da biziz, Eğitim-Bir-Sen’dir.

Üniversitelerde idari personelin yer değişikliği sorunu artık çözülmelidir. 6 ve 7. dönem toplu sözleşmelerde hüküm altına aldığımız üniversite idari personelinin yükseköğretim kurumları arasında yer değişikliği kazanımı fiili olarak da uygulamaya geçirilmelidir. Bu konuda toplu sözleşmede atılan somut adımın devamı gelmeli ve beklentiler gecikmeden karşılanmalıdır.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.