Memurları İlgilendiren Yeni Haber

Memurları İlgilendiren Yeni Haber

Kamuajans.com-15 Temmuz darbe girişimi sonrası milyonlarca memuru ilgilendiren yeni tedbirler alınmaya başlanıyor. Bundan sonra memurlar mesai saati dışında çalıştığı kurumda bulunamayacak.

 Darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL durumundan sonra yeni kararlar alınmaya başlanıyor. Bundan sonra devlet dairelerine mesai saati dışında sadece nöbetçi personel girebilecek,memur girmek istese bile girmesine izin verilmeyecek. Ekstra önlemde alınacak işte alınacak önlemlerden bazıları;

Kamu kurum ve kuruluşlarında giriş çıkışlar konusunda tedbir alınacak, her memur çalıştığı süre boyunca kamu binalarında yaka kartı takacak. Böylece gün içinde  memurun nerede olduğu tesbit edilecek.

Mesai saati bitiminde binalarda kalan nöbetçiler her katı tek tek dolaşacak böylece içerde kimse varmı kontrol edilip eğer içeride insan varsa çıkarılacak. Böylece içeriden mesai saati dışında bilgi sızdırılmasının önüne geçilecek.

Eğer misafir olarak gelen varsa çok sık koridorda dolanıyorsa veya bekleme yapıyorsa nöbetçi tarafından uyarılacak ve gerekirse idari amire bilgilendirme yapacak.

Okullarda Önlemler Alınacak

Okulların bahçesine araç parkına izin verilmeyecek. Okul servislerine ise özel yer gösterilecek öğrenciler o bölümlerde servislere binecek yada inecek.

Devlet kurumlarının etrafına duvarlar ile çevrelenmesi söz konusu.

Personele verilen özel şifreler değişecek ve kimse ile paylaşılmayacak.

OHAL Kapsamında Memurlara Uyarıda Bulunuldu

Tüm illerde bulunan davlet kurumlarına OHAL çerçevesinde uyarı yazıları gönderildi. Memurlar çalışma süreleri dışında ve izin günlerinde telefon numaralarını bildirmiş olacak ve bu telefonları kapatamayacak. Arandığı anda her an göreve çağırılacak gibi hazır bulunmaları istendi.

Kamuajans.com/Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.