Memur maaşları iki seferde ödeniyor…Herkes şaşkın! Bakan’dan açıklama geldi! Zamlı maaşlar ne zaman yatacak?

Memur maaşları iki seferde ödeniyor…Herkes şaşkın! Bakan’dan açıklama geldi! Zamlı maaşlar ne zaman yatacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı sosyal medya hesabı Twitter üzerinden memur maaşlarına ilişkin açıklamada bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. 

Yüzde 30’luk memur ve emekli zammı gelmesinin ardından zamlı maaşların ne zaman yatacağı, ocak ayı maaşının neden bölündüğü kafalarda soru işareti yaratıyordu. 

Yapılan açıklamada:

"Bakanlığımız Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından yönetilen bilişim sistemi aracılığıyla, 210 kamu idaresinde yaklaşık 2,9 Milyon kamu görevlisinin maaşının elektronik ortamda ödenmesini sağlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği yüzde 30 zam Meclis Genel Kurulunda kabul edildi. Kamu görevlilerimizin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekibimiz özveriyle çalışarak sistemlerimizi güncellediler. Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte, yüzde 13,52 oranında ilave zam ve 1 Ocak- 14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.