Memruların Görevden İhraçlarında Kriterler Değiştirilmelidir

Memruların Görevden İhraçlarında Kriterler Değiştirilmelidir

KamuAjans.Com-Memurların fetö soruşturması kapsamında açığa alınmalarının üzerinden 3 ay geçmesi üzerine açığa alınan ve suçu tespit edilememiş memurların görevlerine iadeleri hakkında bir açıklamada Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'tan geldi.

 Sayın İsmail Koncuk açıklamasında açığa almalarda süre 3 aydır,bu süre dolmuştur.Bu süre uzatılmadan göreve iadeler sağlanmalı, sürecek soruşturmalar görevde devam etmelidir açıklamasında bulundu.

Bazı kurumlarda göreve başlama emri gönderildiği bilgilerine ulaşıldığını belirten İsmail Koncuk bu sevindirici bir gelişme olarak kabul ettiklerini belirtti.Yaşanan sürecin kamu'yu çok yorduğuna ve bıkkınlığına dikkat çekti.

Başbakanlığın göreve iadeler konusunda tüm kurumları uyararak uygulama birliğini sağlaması gerektiğini belirtirken başlama emrinin kordineli olarak tüm kamu kurumlarında uygulanması gerektiğini belirtti.

Kimsenin kaçacağını düşünmediğini ve bu konuda tereddüt yaşanmaması gerektiğini belirtti.Ayrıca İhraçlarda kriterlerinin değiştirilmesi 17/25 tarihi yerine, 15 Temmuz esas alınması gerektiğini, darbeyi destekleyen gerçek teröristler tespit edilmesi gerekliliğinden bahsetti.

Bu kriterlerin değişmeden kimsenin bu işin içinden çıkamayacağından belirten İsmail Koncuk gönüllerin huzuru bulmasının şuanki durumda imkansız olduğunu gerçek suçluların tespit edilip cezalandırılmasınında gerekliliğini belirtti.

Yaşanan ihraçlar,açığa almaların siyasi tartışmaya çekişmeye dönüşmeden çözülmesi gerektiğini ve istismara izin verilmemesini açıkladı.

MEB'de Temmuz ayından bu yana açıkta bekleyenlerden 3400'ünün göreve iade edileceği anlaşılmaktadır.MEB'de diğer açıkta olanlar için ise önümüzdeki bir kaç hafta içinde değerlendirme yapılacağı anlaşılmaktadır. Geç olsun, güç olmasın.
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.