KHK ile İhraç Edilenlerin İtiraz Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

KHK ile İhraç Edilenlerin İtiraz Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

KamuAjans.Com-KHK ile İhraç Edilenlerin İtiraz Başvurusu bugün başlıyor.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname(KHK) ile yaklaşık 28 bini MEB Personeli olmak üzere yine yaklaşık 52 bin memur meslekten ihraç edilmişti. Konu ile ilgili olarak yapılan eleştiriler üzerine illerde itirazlar için komisyonlar kurulmasına karar verilmişti.

İhraç edilenler için yanlışlık yapılmış olma ihtimalinin %1'den daha az olduğu belirtiriliyor. Fakat yanlışlıkla meslekten atılmış olan kişilerin geri dönmesi için itirazlar bugün başlıyor. FETÖ üyesi olmadığını iddia edenler meslekten ihraçları ile ilgili itirazda bulunabilecek.

Başvurular için ilgililerin Valiliklere başvurması gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nda ise geri dönüşlerin olmayacağı, olursa da çok çok az olacağı düşünülüyor. Geçtiğimiz gün MEB müsteşarı Yusuf Tekin, MEB'den ihraç edilen 28 bin 163 personel için ''Çürük Elma'' ifadesini kullanmıştı. Bakanlık, terör örgütü üyesi öğretmenlerin geri dönüşüne en ufak bir açık kapı bırakmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.