Kamudaki Tüm Fetö'cüler Temizlendi Mi?

Kamudaki Tüm Fetö'cüler Temizlendi Mi?

KamuAjans.Com-FETÖ terör örgütü üyelerinin kamudan temizlenmesine devam edilirken binlerce örgüt üyesi memur görevden uzaklaştırıldı.Yapılan temizlik operasyonunun çoğunun standart memurlara olduğu asıl temizlenmesi geken bölümün üst makamlar olduğu düşünülerek Fetö temizliğinde 2.dalga bekleniliyor.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında kamuda yürütülen temizlik operasyonunun ikinci dalgası şube müdürü ve üstü kadrolara yapılacak.

Kamu çalışanlarına yönelik kapsamlı bir sosyal medya taraması yapılırken, Bank Asya ve örgütün diğer şirketlerindeki işlemler, bağlantılar da tek tek inceleniyor. Para faaliyeti içinde olanlar ve örgütün finans kaynaklarına katkı sağlayanlar, bu örgüt tarafından inisiyatifle kritik görevlere getirilenler de açığa alınıyor.

İstihbarat ve Emniyet'in yaptığı araştırma sonuçlarına göre çıkarılan riskli isimler listesi dikkate alınırken, taramalarda, FETÖ'cü sivil toplum örgütlerince yapılan toplantılara katılanlar, örgüte himmet adı altında para aktarılmasına katkı sağlayanlar tek tek belirleniyor. 17-25 Aralık süreciyle birlikte yargı, Emniyet ve Maliye'ye özel olarak sızma girişiminde bulunanlar da görevden uzaklaştırılıyor. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamu kurum ve kuruluşlarından alınan personel sayısı 66 bini geçti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.