İşsiz Akademisyen İçin Kanun Teklifi Hazırlandı

İşsiz Akademisyen İçin Kanun Teklifi Hazırlandı

Kamuajans.com - İşsiz akademisyen için kanun teklifi CHP, KHK'larla kapatılan vakıf üniversitelerinin akademik personelinin yeni kurulan veya mevcut devlet üniversitelerine devredilmesini öngören bir kanun teklifi hazırladı

Kamuajans.com - İzmir Milletvekili Murat Bakan ve Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, tarafından TBMM Başkanlığı'na sunulan teklif, 667 sayılı KHK ile kapatılan vakıf üniversitelerinin akademik personelinin devlet üniversitelerine devredilmesini içeriyor. Teklifin gerekçesinde, "Uzun süren eğitimlerin ardından akademik kadrolara atanan ve ülkemizin gelişmesi, eğitim düzeyinin artması, uluslararası rekabet gücünün artması, bilgi toplumuna ilişkin hedeflerin gerçekleşmesi için faaliyet gösteren akademik kadroların atamaları gerçekleşmemiştir. Yetişmiş insan gücünün değerlendirilmesi, beyin göçüne engel olunması ve ülkemiz kaynaklarının değerlendirilebilmesi açısından, bu akademik kadrolarda yer alan ve fakat kurumlarının kapatılmasını gerektiren herhangi bir tutum veya davranış içerisinde bulunmayan yetişmiş elamanlardan yararlanılmaya devam edilmesi her yönden büyük önem taşımaktadır" denildi.

Milliyet 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.