EYT'liler bayram ikramiyesi alacak mı? 1500 ile 2 bin TL arasında...

EYT'liler bayram ikramiyesi alacak mı? 1500 ile 2 bin TL arasında...

EYT'liler bayram ikramiyesi alacak mı? 1500 ile 2 bin TL arasında...

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili kanun düzenlemesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda 3 Mart 2023 tarihinde kabul edildi. EYT yasası Resmi Gazete yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

İlk etapta 2 milyon 250 bin EYTli hemen emekli olabilirken, toplamda 5 milyon çalışan EYT yasasıyla emeklilik hakkına kavuşacak.

Mart ayında emekli olan EYTliler nisan ayının 17si ile 26sı arasında, emekli sicil numaralarının son hanesine göre belirlenen tarihte maaşlarını alacak. BAĞ-KURlular ise nisan ayının 25 ile 28 arasında maaşlarına alacak.

Maaş promosyonu alabilecekler

Emekli olan EYTliler çalıştıkları işyerinden kıdem tazminatı alacak.

Öte yandan EYTliler, 3 yıl maaş taahhüdü verdikleri bankadan bir kereye mahsus 8 bin 500 TLye kadar maaş promosyonu alabilecek.

Emeklilerin, emekli maaşını taşıdıkları bankalardan düşük faizli kredi alma imkanları da bulunuyor.

Ocak ve şubat ayında hesaplanan enflasyon verileri ile şimdiden 2023 Temmuz ayında emekli maaşına yüzde 30 zam yapılacak.

Ek olarak iki dini bayram öncesi emeklilere ikramiye ödemesi yapılacak. Bayram ikramiyesi geçen yıl 1100 TL olarak belirlenmişti. Bu yıl ise 1500 ile 2 bin TL arasında olması bekleniyor.

dunya.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.