Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, canlı yayında memur maaş zammını açıkladı!

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, canlı yayında memur maaş zammını açıkladı!

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, canlı yayında memur maaş zammını açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dün akşam katıldı canlı yayında yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımızın da duyurduğu gibi, en düşük memur maaşı net 22 bin lira seviyesine çıkarılacak" şeklinde açıklama yaptı.

Habertürk TV’de canlı yayına katılan Bakan Bilgin, en düşük emmur maaşına temmuz ayında yapılacak iyileştirme hakkında konuşarak bu düzenlemeyle ilgili net bilgiler verdi. Yapılan düzenlemeyle birlikte en düşük memur maaşının net olarak 22 bin lira olarak belirlendiğini belirten Bakan Bilgin, Cumhurbaşkanımızda daha önce net 22 bin olacağını söylediğini ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Habertürk Televizyonunun sunucuları Kübra Par ve Kemal Öztürk'ün sorularını yanıtladı.

Bakan Bilgin, röportajda çeşitli konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını samimi bir şekilde cevaplandıran Bakan Bilgin, çalışma hayatı, sosyal güvenlik, işçi hakları ve geleceğe dair planları hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

Program sunucusu Kübra Par’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en düşük memur maaşının 22 bin lirayı bulacak dediğini ama net memur maaşı 22 bin lira olacak mı? şeklindeki sorusuna cevap veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin:

Tabi tabi, daha önce de Sayın Cumhurbaşkanımız 22 bin lirayı ifade etmişti. şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum