3 Fakülte ve Enstitü Kuruldu, 5 Fakülte ve Yüksekokul Kapatıldı

3 Fakülte ve Enstitü Kuruldu, 5 Fakülte ve Yüksekokul Kapatıldı

Ekli I Sayılı Listede Belirtilen Fakülte ve Enstitülerin Kurulması, Ekli II Sayılı Listede Belirtilen Yüksekokul ve Enstitülerin Kapatılması ile Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğüne Bağlı Olan İlahiyat Fakültesinin Adının İslami İlimler Fakültesi Olarak Değiştirilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4277) 14 Temmuz 2021 Tarihli ve 31541 Sayılı Resmî Gazete'de yayınlandı.

Resmî Gazete

14 Temmuz 2021 ÇARŞAMBA

Sayı : 31541

CUMHURBAŞKANI KARARI

Karar Sayısı: 4277

1- Ekli I sayılı listede belirtilen fakülte ve enstitülerin kurulması ile ekli II sayılı listede belirtilen yüksekokul ve enstitülerin kapatılmasına,

2- Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olan İlahiyat Fakültesinin adının İslami İlimler Fakültesi olarak değiştirilmesine, 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumlan Teşkilatı Kanununun ek 30 uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.

13/7/2021 TARİHLİ VE 4277 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARININ EKİ

(1) SAYILI LİSTE

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Bursa Teknik Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Işık Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü kuruldu.

(2) SAYILI LİSTE

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Bursa Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Bursa Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Işık Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü kapatıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.