2021 Yılı Emeklilerin Kurban Bayramı İkramiyesi Ödeme Tarihleri

2021 Yılı Emeklilerin Kurban Bayramı İkramiyesi Ödeme Tarihleri

Türkiye'de yaklaşık 13 milyon emekli ile dul ve yetim; maaş almaktadır. Emekliler; 2018 yılından beri her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde 1000 TL'lik ikramiye alıyorlardı. İkramiye miktarı 2021 Yılı Ramazan Ayı itibariyle 100 lira artırıldı. Böylece emekliler, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde 1100 lira ikramiye almaya devam edecek.

2021 Yılı Kurban Bayramı 20-21-22-23 Temmuz 2021 tarihine denk gelmektedir. 2021 Yılı Kurban Bayramı Arefesi ise 19 Temmuz 2021 tarihindedir. Bayram demek bazıları için tatil anlamına gelse de emekliler için ikramiye anlamına gelmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere ramazan ve kurban bayramında ödenen bayram ikramiyesi ile ilgili müjdeyi vermiş ve "Bin artı enflasyon. Bu da büyük ihtimalle enflasyon 85 TL tutuyor ama onu 100 TL'ye tamamlayacağız. İnşallah 1100 TL olarak duyuracağız. Bunu da Meclis'e değil kararname ile göndereceğim. Vakit kaybetmeden bayrama yetiştirelim istiyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 2021 Yılı Ramazan Bayramı ikramiyelerine ilişkin; "SSK emeklilerimizin 6 Mayıs'ta, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerimizin ise 7 Mayıs'ta bayram ikramiyeleri hesaplarına yatırılacak." demişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Bayram ikramiyeleri SSK emeklilerimize 13-14 Temmuz'da, Emekli Sandığı kapsamında olan emeklilerimize 15 Temmuz'da, Bağ-Kur emeklilerimize de 16 Temmuz'da ödenecek. Alın teriyle ekonomimize katkıda bulunan tüm emeklilerimizin ve ailelerinin Kurban Bayramını şimdiden kutluyorum.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.