TES’den Kariyer Basamakları Sınavı Yazısı

TES’den Kariyer Basamakları Sınavı Yazısı

Türk Eğitim-Sen tarafından Kariyer Basamakları Sınavı konulu resmi yazı Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'ne gönderildi.

6 Aralık 2023 tarihli Genel Başkan Talip Geylan ve Genel Sekreter Haydar Urfalı imzalı resmi yazıda ''Bilindiği üzere, 2023 Yılı Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzunda, Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'nın 19 Kasım 2023 tarihinde online (çevrim içi) sınav uygulaması olarak yapılacağı belirtilmiştir. İlgili Kılavuzun, ''Sınav Uygulaması'' başlıklı kısmında, ''aday sınava başladıktan sonra teknik nedenlerle (elektrik kesintisi, internet bağlantı sorunu vb.) sınav yarıda kalırsa, sınava tekrar başladığında kaldığı yerden kalan süreyi kullanabilecektir. Teknik nedenlerle sınavı yarıda kalanların 19 Kasım 2023 saat 23.59'a kadar sınava kaldıkları yerden devam edip sınavı bitirmeleri gerekmektedir.'' denilmiştir.

Ancak, 19 Kasım 2023 tarihinde Zonguldak ilimiz ve özellikle Karadeniz Ereğli ilçesinde yoğun hava muhalefeti afet düzeyinde yaşanmıştır. Okulların, kamu kurumlarının, evlerin çatıları uçmuş, ağaçlar devrilmiş, alt yapı hizmetleri zarar görmüş, elektrikler kesilmiş, internet hatları çökmüştür. Zonguldak ilimizde 19 Kasım 2023 tarihinde meydana gelen kuvvetli yağışların neden olduğu heyelan ve sel afetleri sonrası Karadeniz Ereğli ilçesinde Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi Kararı alınmıştır. Yaşanan afet nedeni ile Karadeniz Ereğli ilçesinde görev yapmakta olan sendikamız üyelerinin de bulunduğu öğretmenlerin 19 Kasım 2023 tarihinde online olarak yapılan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavına katılamayarak mağdur oldukları bilgisi sendikamıza ulaşmıştır.

Yukarıda açıklanan nedenlerle, afet nedeniyle 19 Kasım 2023 tarihinde online olarak yapılan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavına katılamayanların hak kaybı ve mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılarak, sınav hakkı verilmesi hususunda gereğini arz ederiz.'' denilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum