MEB’den yeni uygulama! Artık her şey e-okul sistemi üzerinden yapılacak!

MEB’den yeni uygulama! Artık her şey e-okul sistemi üzerinden yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yeni uygulama haberi geldi. Bazı işlemlerde artık e-Okul üzerinden gerçekleşeceği bilgisi verildi. Okulları, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri oldukça yakından ilgilendiren yeni uygulama ile ilgili bilgiler....

Öğrenci kayıt işlemlerinde değişiklik!

Milli Eğitim Bakanlığı, 2024 2025 eğitim öğretim döneminde geçerli olmak koşuluyla yapmış olduğu değişikleri tek tek kamuoyuna etkisi altına girerken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) çok önemli bir değişiklik, okulları, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri yakından ilgilendiren yeni uygulamasını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2024-2025 eğitim ve öğretim yılının başında geçerli olmak koşuluyla, öğrenci kayıtlarının artık kayıtları otomatik olacak. Bu durumda da kayıt işlemleri e- okul üzerinden otomatik gerçekleşecek.

Yeni ile ilgili yapılan açıklamalara göre, öğrencilerin hangi sınıfta olacağına sistem karar verecek. Sınıf ve öğretmen seçiminde velilerin okul idarelerinin rolü artık olmayacağı tüm bu süreç e-Okul sistemi tarafından yapılacağı bilgisi yer alıyor.

Yeni uygulama hayata ne zaman geçecek

MEB, tarafından 2024 2025 eğitim öğretim döneminde hayata geçirilmesi planlanan bu karar sayesinde, yanlış uygulamalara son verilmesi ve aynı zamanda da daha adil bir uygulama birliği sağlanması planlanırken, her yıl yaşanan sorunların önüne geçilmesi amaçlanarak tasarlandığı bilgisi verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum