İlçe milli eğitim müdürlüğü çocuklara hediye verdi!  Müdürlük tam olarak 60 öğrenciye bisiklet hediye etti!

İlçe milli eğitim müdürlüğü çocuklara hediye verdi! Müdürlük tam olarak 60 öğrenciye bisiklet hediye etti!

İlçe milli eğitim müdürlüğünden çocukları sevindiren haber! Çocuklara bisiklet hediye edildi! Müdürlükten 60 öğrenciye bisiklet hediyesi geldi. Bisikletlerine kavuşan çocuklar çok mutlu oldular.

Bu güzel girişimi hayırsever gurbetçilerin katkıları sayesinde 60 tane çocuğu sevindirdiler. Gurbetçi hayırseverlerin yardımları sayesinde farklı ilçelerde bulunan ve dar gelirli çocuklara yardım desteği yapıldı. İşte haberimizin tüm detayları ve açıklamalar…

60 çocuğun mutluluğu

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün girişimi, hayırsever gurbetçilerimizin katkıları ile birlikte ilçelerin farklı okullarda okuyan dar gelirli öğrencilerimizin 60’ına bisiklet hediye edildi.

Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen etkinlikte Sorgun Kaymakamımız İhsan Emre Aydın, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün İsmail Altınkaynak, Sorgun Belediye Başkanımız Mustafa Erkut Ekinci ve öğrencilerimiz de katıldılar.

Bu güzel etkinliğimizde konuşma yapan Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa Öcal, hayırsever gurbetçilerimizin katkılarıyla birlikte bu yıl 60 dar gelirli öğrencimize bisiklet dağıtıldığını açıkladı.

Gurbetçi hayırseverlerin yardımları ulaştı

Gurbet yaşayan hayırsever insanlarımızın katkıları ile beraber 2019 yılında 56 adet akülü arabayı ilçemizde yaşayan engellilere dağıttıklarını açıklayan Öcal, “2020 yılında 103 bisikleti ilçemizde çeşitli okullarımızda hayatımızın hiç bisikleti olmayan öğrencilerimize de ulaştırmıştık olduk. Bu yıl da ‘umut bazen bir çocuğun gülüşünde de saklı olabilir’ sloganıyla 60 öğrencimize bisiklet hediye etmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bu etkinlikte emeği geçen tüm gurbetçilerimize sonsuz teşekkür ediyorum” diye ifade etti. Konuşmanın bitiminde sonra protokol üyelerince bisikletler öğrencilere takdim edilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum