İl Milli Eğitim Müdüründen Bir Tartışmalı Karar Daha

İl Milli Eğitim Müdüründen Bir Tartışmalı Karar Daha

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener tartışmalı bir karara daha imza attı.

Okulların güvenliği hususunda almak istediği kararlarla Sivas’ta tartışmalara neden olan Yener, okul idarecileri ve öğretmenler tarafından eğitim kalitesinin artırılmasına dönük çalışmalar yapmadığı için de sürekli eleştiriliyor…

Milli Eğitim Müdürü Necati Yener’den tartışmalı bir karar daha!

Yener, Sivas’a, İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmasının ardından gelir gelmez ilk iş olarak Milli Eğitim Müdürlüğü binasına koyduğu X-Ray cihazı ile dikkat çekmiş, kurumun otopark alanına ise bariyer yaptırmıştı.

Sivas’taki tüm okullara da güvenlik kulübesi yapılması talimatı veren Yener, öğretmen ve öğrencilerin yapılacak olan bu kulübelerde nöbet tutmasını istedi.

Daha önce görev yaptığı İstanbul’dan kalan alışkanlıklarını Sivas’ta da devam ettirmeye çalışan Yener‘in son uygulaması ise yeni bir tartışma konusu olarak gün yüzüne çıktı.

Sivas’ta ekonomik durumu iyi olmayan çok sayıda öğrencinin olduğunu hiçe sayan bu karar ile öğrencilerin öğle aralarında okuldan dışarı çıkmaması talimatı okullara gönderildi.

Okul idarecileri Milli Eğitim Müdürü Necati Yener tarafından istenen bu uygulamayı velilere tebliğ etti.

Bir çok okulun kantininin yetersiz olduğu da bilinirken bu kararın çok uzun süre uygulanamayacağı ve müdür Necati Yener’in geri adım atacağına ise kesin gözle bakılıyor…

Konuyla ilgili Büyük Sivas WhatsApp hattımız 05558981558’e mesaj yazan bir veli “Genelde mahalle aralarındaki çocukların velisi tepkili. Evlatlarımıza 10 tl bile veremeyecek durumdayız. Çocuklar öğle esnasında evine gidip karın doyuruyor… Çocuklar arasında imkanı olmayanlar var. Bir şeyler alamayanlar var. Çocukların bu sosyal ve ekonomik durumunun bir biri aralarında bilinmesi psikolojik sıkıntı doğuracak. Müdür bey Colombia‘dan başka bir şey giymiyor. Hiç bu açıdan düşündü mü acaba sorar mısınız?”

cfg.png

Kaynak: Haber Merkezi / Büyük Sivas Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12 Yorum