Depremzede öğrencilerimize tam destek geliyor!

Depremzede öğrencilerimize tam destek geliyor!

6 Şubat depremlerinde etkilenen 11 ilimizin yaraları hala sarılmaya devam ediyor. Normal hayatlarına dönmeye çalışan insanlar içerisinde eğitimlerine devam etmeye çalışan ve eğitim vermeye devam eden öğretmenlerimiz de var.

Deprem bölgesinde 40 bine yakın öğrencimize eğitim desteği verileceği açıklandı.

Eğitim desteği nasıl yapılacak?

2023-2024 tarihinde yapılan eğitim ve öğretim yılında deprem bölgemizde özel okullarımızda okuyan öğrencilerimize eğitim ve öğretim desteği verilmesine dair tebliğ Resmi Gazete'de yayınlandı.

6 Şubat 2023’de yaşanan deprem felaketinin ardından bölgede özel okullarımızda okuyan öğrencilerimiz için önemli bir adım daha atıldı.

Deprem bölgemizde zarar gören ve öğrenim gören bu öğrenciler için eğitim ve öğretim desteği hızla geldi.

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Hazine ve Maliye Bakanlığımızın işbirliği sayesinde taraflarından yayımlanan tebliğde, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya, Adıyaman illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki özel okullarımızda okuyan öğrencileri de kapsıyor.

40 bin öğreti eğitime kavuşuyor.

Okul öncesi eğitim kurumlarımızda planlanan bütçede 12 bin 800 TL, ilkokul için 15 bin 400 TL, ortaokul ve ortaöğretim için 18 bin TL destek sağlanacağı açıklandı.

Yapılacak olan eğitim destekleri için ödemelerinden toplam 40 bin öğrenci faydalanabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.