Demir, kendisinin oturduğu sıralarda, şimdi öğrencilerine ders veriyor!!!

Demir, kendisinin oturduğu sıralarda, şimdi öğrencilerine ders veriyor!!!

Van’da görev yapan öğretmen daha önce kendisinin oturduğu sıralarda şimdi öğrencilerine ders veriyor. Nurullah Demir öğretmen olduğu köy okulunda eşi ile birlikte öğretmenlik yapıyor olmasının mutluluğunu açıkladı.

Meslek hayatına, Van’ın Edremit ilçesinde 2018 yılında başlayan, Nurullah Demir, 2017 yılında öğrenci yetersizliği nedeni ile kapatılan Artvin’in Ardanuç ilçesine bulunan, “Güleş” köyündeki ilkokulun eğitim-öğretime açıldığını öğrenince, Güleş İlkokulu’na tayinini istediğini ve tayinini onaylanmasından mutluluk duyduğunu ifade etti.

Öğretmen çift “Hayallerime kavuştum” dedi

6 yıl aradan sonra yeniden açılan Güleş İlkokulu’nda eşi Büşra Yeter Demir ile tayini isteyen, Nurullah Demir, şimdi mezun olduğu köyündeki İlkokulu’nda öğrencilerine eşiyle ders veriyor. Nurullah Demir, duygularını şu şekilde ifade etti;

Çift, görev yaptığı ilkokulda 15 öğrenci, birleştirilmiş iki sınıfta eğitim verdiklerini dile getirerek, meslekteki beşinci yılından sonra köyünde öğretmenlik yapmaya başlaması sonrasında “Hayallerime kavuştum” dedi.

Demir, daha önce kendisinin oturduğu sırlarda, öğrencilerinin oturmasının ve onlara eğitim sunmak çok farklı bir duygu diyerek, 2001’de ilkokula başladığı, okuma yazmayı öğrendiği okulda, öğretmen olarak görev yapmanın mutluluğunu, dile getirdi.

Çok mutluyum diyen, Demir, “her şey aynı, sınıf, duvarlar, pencereler. Bu sıraları öğretmenlerimden teslim aldım şimdi eğitimi, sevgiyi öğrencilerime vermeye çalışıyorum” dedi.

Demir, okulda çalışmıyor, yaşıyorum gibi hissediyorum” dedi

Nurullah Demir, en büyük hayalinin eşiyle köyündeki okulda öğretmenlik yapmak olduğunu dile getirerek, duygularını şu şekilde aktardı;

“Van’da görev yapmaya devam ederken, köyümde 6 yıldır kapalı olan okulun açılacağı ile ilgili bilgi aldım ve hemen eşimle birlikte tayin isteyerek köyümüze okulumuza dönmek istedik. Çok şükür ki Allah nasip etti ve geldik. Uzun süreden beri kurduğum hayallerime kavuştum. Ailem, çocukluk arkadaşlarım hepsi burada. Okulda çalışmıyor, yaşıyorum gibi hissediyorum” diyerek, Güleç İlkokulu’nu, iş yeri olarak görmediğini, yaşam alanı olarak gördüğünü ifade etti.

Okulda iki birleştirilmiş sınıf olduğuna dikkat çeken Demir, “1 ve 2’lerin bir sınıfta olduğunu, 3 ve 4’erlerin bir sınıfta olduğunu dile getirerek, yan sınıfın öğretmenin ise eşi olduğunu açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.