Büyükşehir Belediyesinden sanat çalışmaları! 50 bin öğrenciye ücretsiz sinema bileti projesi başlatıldı!

Büyükşehir Belediyesinden sanat çalışmaları! 50 bin öğrenciye ücretsiz sinema bileti projesi başlatıldı!

Öğrencilere ücretsiz sinema bileti projesi başlamış durumda! Büyükşehir belediyesi sanata verdiği önemi göstermiş oldu. Van Büyükşehir belediyesi tarafından düzenlenen projeye göre 50 bin öğrenciye ücretsiz sinema bileti verilecek.

Van Büyükşehir belediyesi gemilerinin sosyal ve kültürel açıdan desteklenmesi amaçlı sinema ile bir araya getirmeyi hedefliyor. Van Büyükşehir belediyesi düşündüğü bu güzel proje ile birçok tebrik almış durumda. Van Büyükşehir belediyesi 2023-2034 eğitim döneminde toplamda 50 bin öğrencimizi sinemaya götürmeyi hedeflemektedir.

Büyükşehir Belediyesine tebrikler

Çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimlerine katkı sağlayabilmek amacı ile sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyen ve düzenlemeye devam eden Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, ilkokullarımız ve ortaokullu öğrencilerimizi ücretsiz sinema ile buluşturacağını açıkladı. 2023-2024 eğitim öğretim dönemi boyunca 50 bin öğrencinin sinemaya götürülmesi hedeflenmektedir.

Yapılan bu güzel projenin hayata geçirilmesiyle beraber İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seçilen okullardan alınan öğrencilerimiz, öğretmenlerinin gözetimi ile birlikte Van Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerle sinemaya getirildiği ifade edildi. 20 Ekim tarihinde’ de vizyona giren ve yönetmenliğini Bilal Kalyoncu’nun yapmış olduğu Asuman Dabak, Önder Açıkbaş ve Bilal Hancı’nın başrollerini paylaştığı ‘Öğretmen’ filmi öğrencilere izletildi.

Öğretmen filminin çekimleri İstanbul ve Trabzon illerimizde gerçekleştirilen Öğretmen filmimizde, Fenerbahçeli ve başarılı bir ilkokul öğretmeni olan Sinan’ın tayininin Trabzon ilimizin Çaykara ilçesine çıkması ile Trabzon’da yaşamış olduğu olayların hikâyesi anlatmaktadır.

Öğretmen filminden oldukça keyif aldıklarını ifade eden öğrencilerimiz, yoğun ders çalışma temposunun ardından sınıfça farklı bir ortama gitmiş olmaları ile kendileri çok mutlu hissettiklerini ifade ederek, Van Büyükşehir Belediyesine ve başkanlığa teşekkür ettiler. Van Büyükşehir Belediyesine bizlerde öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.