Bazı şartları taşıyan “öğretmenlere” 4 bin TL tazminat ödemesi yapılacak!!!

Bazı şartları taşıyan “öğretmenlere” 4 bin TL tazminat ödemesi yapılacak!!!

Geçtiğimiz günler içerisinde gerçekleşen, uzman öğretmenlik kariyer sınavında katılım sağlayarak, uzman öğretmenlik kariyer sınavında başarılı olan öğretmenlere “Ocak” ayında 4 bin TL tazminat ödenecek. Detaylar işte sizlerle...

Uzman öğretmenlik sınavına katılım sağlayan öğretmenlere sınav sonuçları 24 Kasım 2023 tarihinde yayımlanarak duyuruldu. Yapılan duyuru ile birlikte de başarılı olan binlerce öğretmene 4 bin TL tazminat ödemesi yapılacağı bilgisi verildi. Uzman öğretmenlik tazminatı ile ilgili genel bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz...

Başarılı olan binlerce öğretmene tazminat ödenecek!

Binlerce öğretmenin eğitim kariyerini değiştirecek uzman öğretmenlik sınavına katılım sağlayan öğretmenlerin sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ederken, sınav sonuçları öğretmenleri çok fazla merak içerisinde bırakmadan, 24 Kasım 2023 tarihinde yayımlanarak sınava katılım sağlayan öğretmenlere duyuruldu. Yapılan duyuru ile birlikte Online olarak yapılan sınavda başarılı olan binlerce öğretmenlere yani uzman öğretmenlik görevini icra edecek öğretmenlere bazı şartları altında tazminat ödemesi yapılacağı bilgisi verildi.

Uzman öğretmenlere tazminat ödenecek!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelerle ile birlikte, öğretmenlik mesleğinde uzman öğretmenlik ve Başöğretmenlik kariyer basamaklarını ve kariyer sınavı dahilinde yer alan uzman öğretmenlik eğitimlerini tamamlayan öğretmenler, “uzman ve baş öğretmenlik kariyer 2. Sınavını” 19 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşti. Binlerce öğretmenin eğitim kariyerini değiştirecek uzman öğretmenlik sınavına katılım sağlayan öğretmenler sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ederken, Uzman öğretmenlik sınavına katılım sağlayan öğretmenler için sınav sonuçları, öğretmenler için en değerli gün olan 24 Kasım 2023 tarihinde öğretmenler gününde açıklanarak, duyuruldu.

Öğretmenlik mesleğinde uzman öğretmenlik ve Başöğretmenlik kariyer basamakları tanımlayan ve aynı zamanda da sınavda başarılı olan öğretmenler, uzman öğretmenlik sertifikasını alarak görevini icra edecek. Ayrıca, online olarak yapılan Uzman öğretmenlik kariyer sınavında başarılı olan öğretmenlere aynı zamanda da “uzman öğretmenlik sertifikasını” alan binlerce öğretmene, Ocak ayında itibaren ödenecek tutar net olmamakla birlikte, 4 bin TL’ye yakın uzman öğretmenlik tazminatı ödeneceği bilgisi yetkili merciler tarafından verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum