Arnavutköy'de okul hırsızları çaldıkları bilgisayarla yakalandı! Bilgisayarcının dikkati hayat kurtardı

Arnavutköy'de okul hırsızları çaldıkları bilgisayarla yakalandı! Bilgisayarcının dikkati hayat kurtardı

Arnavutköy Merkez Mahallesi'nde geçtiğimiz günlerde yaşanan olay, devlet okulundan çalınan bir bilgisayarın izini süren bir bilgisayarcı ve işyeri sahibi tarafından çözüme kavuşturuldu. Olay, gece saatlerinde gerçekleşen bir hırsızlıkla başladı.

18 yaşındaki iki genç, devlet okuluna girerek bilgisayar çaldılar. Bu hırsızlık, ertesi gün Arnavutköy'de bulunan bir bilgisayar tamir ve satış noktasında satmaya çalıştıkları bilgisayarın şüpheli tavırlarından şüphelenen işletme sahibi tarafından ortaya çıkarıldı.

Ölen babama ait dedi!

Hırsızlar, işletmeye gelerek çaldıkları bilgisayarın ölen babalarına ait olduğunu iddia ettiler. Ayrıca, acil paraya ihtiyaçları olduğunu belirterek bilgisayarı satmak istediklerini söylediler. İşletme sahibi Serdar Yeşilyurt, hırsızların tavırlarında bir tuhaflık sezinleyerek bilgisayarın şifresini sormaya karar verdi.

Hırsızlar, şifreyi bilmediklerini iddia ettiler, işletme sahibi tarafından şifre kırılarak bilgisayar açıldığında, içinde bir okula ait bilgilerin olduğu görüldü. Hemen harekete geçen Serdar Yeşilyurt, durumu polise bildirerek hırsızları oyalamaya çalıştı.

Güvenlik kamerası olaylara şahit oldu!

Olay, iş yerinin güvenlik kameraları tarafından anbean kaydedildi. Polis ekipleri, ihbar üzerine olay yerine gelerek hırsızları suçüstü yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından 2 çocuk hırsız adliyeye sevk edildi. Serdar Yeşilyurt, olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Buraya yazıcı ve bilgisayar getirdiler, bize babasının öldüğünü söyledi. Biz yardımcı olmak istedik, bilgisayarı aldık açmak istediğimizde şifre çıktı. Şifreyi bilmediğini söyledi. Biz şüphelendik ve şifreyi kırarak açtık. Tanıdık birine ait bir bilgisayar olduğunu gördük ve polise haber verdik. Esnaflar sayesinde burada muhafaza ettik, diğer meslektaşlarımızın da dikkat etmesini tavsiye ederim. 18 yaş altı çocuklardan ürün alınmamalı" şeklinde konuştu.

Olay, iş yerlerine düşen sorumlulukların önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Benzer durumların yaşanmaması adına iş yerlerinin dikkatli olması ve şüpheli durumları hemen yetkililere bildirmesi gerektiği vurgulandı. Polis ekiplerinin hızlı ve etkili müdahalesi, suçluların adalete teslim edilmesini sağladı. Olay iş birliği ve dikkatli davranışın suçla mücadelede ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.