43 adet öğretim elemanı alınacak!

43 adet öğretim elemanı alınacak!

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in açıklamasına göre, üniversitenin çeşitli akademik birimlerine toplam 43 öğretim elemanı alımı yapacağı belirtildi.

NEVÜ, ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında uzmanlaşan bir üniversite olarak, yeni bölüm ve programlar açma planları doğrultusunda akademik kadrosunu güçlendirmeye devam ettiğini ifade eden Rektör Aktekin, üniversitenin önemli projeler ve çalışmalar yürüttüğünü vurguladı. NEVÜ’nün gelişmiş akademik ve fiziki altyapısı, nitelikli kadrosu ve geniş bölüm ve programlarıyla ülkenin tercih edilen bir üniversite olduğunu belirten Rektör Aktekin, hedeflerine uygun olarak yeni açılan ve açılması planlanan bölüm ve programlarla birlikte akademik kadrolarını güçlendirdiklerini söyledi.

Hangi kategoride alım olacak?

Üniversitemizin birçok fakültesi ve bölümü, akademik kadrosunu genişletmek amacıyla yeni öğretim elemanları alacak. Rektör, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Turizm Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Rektörlük Teknoloji ve Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Rektörlük İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nde toplam 43 öğretim elemanı alınacağını belirtti. Bu alımlar arasında 3 profesör, 9 doçent, 16 doktor öğretim üyesi, 13 araştırma görevlisi ve 2 öğretim görevlisi yer alacak. Üniversitenin akademik kadrosunu güçlendirmek amacıyla gerçekleşecek bu alımlar, eğitim ve araştırma kalitesinin daha da artmasını sağlayacaktır.

Şartları taşıyan kişiler başvurabilecek

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 27 Kasım 2023 tarihli ve 32382 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ilanla akademik birimlerinde açık pozisyonlara başvuru yapacak adaylar aramaktadır. İlgili ilana göre, profesör, doçent, doktor öğretim üyesi, araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi kadroları için başvurular kabul edilecektir.

Başvuracak adayların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 26., 24. Ve 23. Maddeleri ile NEVÜ Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi’nde belirtilen şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu fırsattan yararlanmak isteyen adaylar, ilgili belirtilen şartları karşıladıkları takdirde başvurularını yapabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.