SABAH GAZETESİ müjdeyi patlattı! Emeklilere REFAH PAYI zammı geliyor

SABAH GAZETESİ müjdeyi patlattı! Emeklilere REFAH PAYI zammı geliyor

TEMMUZ ayı, maaş güncellemeleri emekliler için önem arz etmektedir. Bu kapsamda Sabah Gazetesinden emeklilere Temmuz sürprizi geldi! Emekliler,maaşlarda büyük bir iyileştirme sağlayacak refah payı müjdesiyle sevinçten uçacak!

TEMMUZ'da emekliye refah payı verilecek mi? Emekli maaşlarına beklenen ek zam müjdesi Sabah Gazetesi tarafından SON DAKİKA duyuruldu. Habere göre Hükümet, temmuzda emekliye refah payı olarak ek zam verecek.

Emekliye refah payı geliyor! Tarih belli oldu

Milyonlarca emeklinin refahını artıracak paketin açıklanacağı tarih belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "emekli refahının arttırılmasına" ilişkin paketin özel lansmanla duyurulacağını kaydetti. Bakan Işıkhan, "Emeklimize ayrıcalık tanıyan, onları destekleyecek çalışmayı paylaşacağız" dedi.

Işıkhan, yakın zamanda basın mensuplarını da davet edip bu konuda bir lansman gerçekleştireceklerini belirterek, "Yaklaşık 15-20 gün içerisinde elde ettiğimiz ne kadar somut veri varsa, emeklilerimize ayrıcalık tanıyan, onları ön plana çıkaran, onları destekleyecek her çalışmayı paylaşacağız" diye konuştu.

GÜNDEMİMİZDE YOK

Emekli maaşlarına yönelik bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı sorusuna Işıkhan, "Yok, hayır. Özellikle emeklilerin refahlarının artırılması benim en temel sorumluluğum.

Sadece ekonomik refahtan değil sağlık ve diğer boyutları da düşünmemiz lazım. Bu çerçevede emekliler yılını gerçekleştireceğiz." karşılığını verdi.

Temmuz ayında enflasyondan ya da sözleşmeden kaynaklanan farklar emekli aylıklarına yansıtılacak." değerlendirmesinde bulundu.

En düşük emekli aylığının asgari ücrete çıkarılması yönünde beklentilerin olduğunun ifade edilmesi üzerine Işıkhan, "Biliyorsunuz en düşük emekli aylığı 10 bin lira.

Zaten temmuz ayında hem enflasyondan ya da sözleşmeden kaynaklanan farklar mutlaka emekli aylıklarına yansıtılacak" dedi

sabah

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

88 Yorum