Müjde! KPSS’siz iş arayanlar için yeni ilan: MEB personel alımı başlattı!

Müjde! KPSS’siz iş arayanlar için yeni ilan: MEB personel alımı başlattı!

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), KPSS şartı olmaksızın lise mezunu adaylar için yeni bir memur alımı ilanı yayımladı. İşte detaylar...

MEB, öğretmenevleri bünyesinde istihdam edilmek üzere lise mezunu personel alımı için başvuruları kabul etmeye başladı. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanda, Karacabey Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü için 1 kişilik Ön Muhasebeci kadrosu için alım yapılacağı belirtiliyor.

Başvuru şartları neler?

Başvuracak adaylarda aranan şartlar şunlardır:

  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Askerlik hizmetini tamamlamış veya muaf olmak (erkek adaylar için),
  • Herhangi bir mahkumiyet kaydının bulunmaması,
  • 5 yıl Yeminli Mali Müşavir olarak çalıştığınızı SGK hizmet belgesiyle belgelemeniz gerekmektedir.

Bu ilanda adaylardan KPSS şartı aranmamaktadır. Ancak başvuracak adaylardan belirtilen diğer koşulları sağlamaları istenecek. Başvuruların yoğun olması durumunda noter çekilişi yapılacaktır.

Başvurular, yalnızca İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olup, başvuru tarihi 8-12 Temmuz tarihleri arasındadır. Başvuru süresinin doldurulmadan önce gerekli belgelerin hazırlanması önemlidir.

MEB tarafından yapılan bu memur alım ilanı, lise mezunu iş arayanlar için önemli bir fırsat sunuyor. KPSS şartı olmadan gerçekleştirilecek olan bu alımda, adayların belirtilen koşullara uygun olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. İlanın detaylarına İŞKUR'un resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmamak için acele edin!

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

1 Yorum