Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “bir hafta ders olmayacak” dedi! O tarihte okullarda ders işlenmeyecek!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “bir hafta ders olmayacak” dedi! O tarihte okullarda ders işlenmeyecek!

Eğitim alanında önemli kararlar alan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde belirlenen tarihler arasında ders işlenmeyeceğini duyurdu. İşte sizlerle Bakan Tekin’in ikinci dönem ile ilgili kararı...

Okullarda etkinlik haftası

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, çocukların gelişimine katkı sağlamak adına geçtiğimiz dönem hayata geçirilen düzenlemenin bu dönem de devam edeceğini açıkladı. Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı örgün eğitim ve öğretime devam eden öğrenciler, İkinci dönemin son haftasını “Etkinlikler Haftası” olarak geçirerek. Bu durumda da milyonlarca öğrenci ikinci dönemin son haftasında ders işlemeyecek.

2. Dönemin son haftası etkinlikler haftası olacak!

Eğitim alanında önemli kararlar alan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde belirlenen tarihler arasında ders işlenmeyeceğini duyurarak konu ile ilgili şu bilgileri aktardı;

Her dönemin son haftasını etkinlik haftası olarak ilan ettiklerini dile getiren Bakan Tekin, bu proje dahilinde tıpkı birinci dönemin sonunda olduğu gibi, öğrenciler için yine çeşitli etkinlikler organize edileceğini açıkladı.

Öğrencilerin ikinci döneminin son haftasını dolu dolu geçirmesi için çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Bakan Tekin, “bu etkinlikler sayesinde öğrenciler sosyal ve duygusal anlamda becerilerini geliştirmiş olacak” dedi.

Sadece akademik başarıya odaklanmadan, daha kapsamlı bir eğitim anlayışı çerçevesinde çalıştıklarını vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Tekin, bu amaç doğrultusunda haftada bir gün ders yerine “Oyun Günü” uygulamasını başlatmak için planlar yapıldığını açıkladı.

Yeni uygulama ile birlikte, öğrenciler, haftanın bir günü sınıf ortamında akademik dersler dışında, oyun, grup etkinlik, sosyal faaliyet gibi alanlarda vakit geçirme imkanı sunulacak. Söz konusu etkinlikler sayesinde ise öğrencilerin kişisel, sosyal ve duygusal gelişimine katkı sağlanmış olacak.

Bu yeni uygulamanın temel hedeflerinden birinin öğrencilerin okulu daha çok sevmesini sağlamak olduğuna dikkat çeken Bakan Tekin, Oyun Günü uygulamasının öğrencilerin derslere daha motive bir şekilde katılmalarını ve okula olan ilgilerinin artmasını sağlayacak önemli bir adım olarak öngördüklerini belirtti.