Emeklileri Bekleyen Kara Haber! Temmuz Maaşı Zammı Hayalleri Yerle Bir Olabilir!

Emeklileri Bekleyen Kara Haber! Temmuz Maaşı Zammı Hayalleri Yerle Bir Olabilir!

Uzman isim Temmuz ayında zam bekleyen emekliye kötü haberi açıkladı.

Uzman isim Temmuz ayında zam bekleyen emekliye kötü haberi açıkladı.

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı Temmuz ayında maaşlarına yapılacak zamma çevrildi. Ancak emeklinin elindeki parada gittikçe eriyor. Enflasyon artışı ve beraberinde gelen hayat pahalılığı emeklinin belini büküyor.

Açlık sınırının 16 bin TL üzerine geldiği ortamda en düşük emekli maaşı olan 10 bin TL ile geçinmek emekli için imkansız duruma geldi. Bu noktada Temmuz ayı bir umut kapısı olarak görülüyor.

Fakat emeklinin maaşlarına beklediği seyyanen zam ve kök maaş düzenlemesi ise yerel seçim öncesinde gelmemesi emekliler tarafından tepkilere neden olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ‘bütçe yok’ yanıtı ile seyyanen zam kapısı kapanmıştı. Hemen ardından ise Erdoğan emekli için Temmuz ayını işaret etti.

Çalışma Ekonomisi Uzmanı Özgür Müftüoğlu, emeklilerin merakla beklediği Temmuz maaşına ilişkin kara haberi duyurdu. Müftüoğlu, “Emeklilerin hükümete yönelik bu tepkilerinin hükümet tarafından anlaşılacağı ve önümüzdeki dönemde emeklilerin koşullarını daha iyileştirecek gibi kimi beklentiler olduğunu da görüyoruz. Ancak ben bu beklentilerin yerinde olmadığı kanaatindeyim” dedi.

Müftüoğlu, ise emeklilere kötü haberi vererek, “Hem emeklilere hem de asgari ücretlilere ayrılan pay daha da düşürülecek. Vergiler bununla birlikte daha da artıracak. Emeklilerin maalesef önümüzdeki dönemde hükümet tarafından verilecek bir takım artışlarla daha refah payını artmasını beklemek veya gelir düzeylerin yükselmesini beklemiyorum. Emekliler maalesef içine düştükleri bu yoksulluk durumunun daha da derinleştiği bir dönemi yaşayacak” şeklinde konuştu.