Bakan Tekin'den milyonlarca öğretmeni ilgilendiren açıklama: Çözüm adımlarının atıldığını açıkladı!

Bakan Tekin'den milyonlarca öğretmeni ilgilendiren açıklama: Çözüm adımlarının atıldığını açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel eğitim sektöründe çalışan öğretmenlerin taban maaşı sorununa yönelik çözüm adımlarının atıldığını duyurdu.

Bakan Tekin, "Bu mesele kanunla çözülecek bir konu. Sorunları çözmek için gerekli adımları atıyoruz ve iyi niyetle çaba gösteriyoruz" dedi.

AK Parti Grup Toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Tekin, yakın zamanda eğitim sektöründeki sendikalarla yapılan toplantının gece yarısına kadar sürdüğünü belirtti. "Çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantı sonrasında özel sektör öğretmenleriyle de görüştük. Bakanlıktaki tüm birim amirlerimiz oradaydı. Kısa bir görüşme olarak değerlendirilmesin" dedi.

"Yanlış Algılardan Rahatsızım"

Bakan Tekin, özel sektör öğretmenleri temsilcileriyle daha önce birçok kez görüştüğünü ve kamuoyunda bu görüşmelerin yapılmadığına dair yanlış algının kendisini rahatsız ettiğini belirtti. "Görüşmelerimiz devam ediyor ve problemlerin çözümü için adımlar atıyoruz. Pazartesi gecesi yapılan toplantının gece yarısına kadar sürdüğünü ve sonrasında öğretmenlerle görüştüğümüzü tekrar belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Gerekli Adımlar Atılıyor!

Taban maaş konusunun Öğretmenlik Meslek Kanunu'na eklenip eklenmeyeceği sorusu üzerine Bakan Tekin, "Bu konu kanunla çözülecek bir mesele. Sorunları çözmek için gerekli adımları atıyoruz ve iyi niyetle çalışıyoruz" şeklinde yanıt verdi.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

1 Yorum