Bakan Işıkhan, işçi ve memur maaş zammında o sırrı açıkladı

Bakan Işıkhan, işçi ve memur maaş zammında o sırrı açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, Belediyelerin İşçi ve Memur Haklarını Yakından Takip Edeceklerini ve enflasyona ezdirmeyeceklerini söyledi.

Bakan Işıkhan, işçi ve memur maaşları ile ilgili kimsenin bilmediği o sırrı sonunda açıkladı. Emeklilerden sonra memura da refah payı gündeme gelebilir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, Belediyelerin İşçi ve Memur Haklarını Yakından Takip Edecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, beraberindeki heyetle birlikte HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan'ı ziyaret etti. Ziyarette, 29 Nisan'da gerçekleşecek Çalışma Meclisi toplantısının gündemini açıklayan Işıkhan, "Türkiye Yüzyılında Çalışma Hayatı: Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği" başlığını belirlediklerini ifade etti.

Bakan Işıkhan, sendikalarla istişare etmeden adım atmayacaklarını vurgulayarak, sosyal diyalogun önemine değindi. Çalışma Meclisi'nin Türkiye'nin geleceğine katkı sağlayacağını ifade etti.

Işıkhan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün yaklaşmasıyla işçi ve emekçilerin haklarının korunması ve geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı. Sendikalaşma hakkını desteklediklerini ve sendikalarla ilgili düzenlemeler yaptıklarını belirterek, işçi sayısının ve sendikalaşma oranının arttığını dile getirdi. Ayrıca, 1 Mayıs'ın artık emekçiler için bir işçi bayramı ve dayanışma günü olduğunu söyledi.

Bakan Işıkhan, yerel seçimlerin ardından yeni belediye başkanlarının göreve gelmesiyle birlikte işçi haklarının göz ardı edilmemesi gerektiğini belirterek, tüm belediyelere işçi haklarının takipçisi olacaklarını ifade etti.

Son olarak, Bakan Işıkhan ve heyeti, HAK-İŞ'in ardından Türkiye Kamu-Sen, TESK ve TZOB'u basına kapalı olarak ziyaret etti.