Ankara Kulislerinde Valiler Kararnamesi: Funda Kocabıyık Yeniden Vali mi Oluyor?

Ankara Kulislerinde Valiler Kararnamesi: Funda Kocabıyık Yeniden Vali mi Oluyor?

Ankara Kulislerinde Valiler Kararnamesi: Funda Kocabıyık Yeniden Vali mi Oluyor?

Ankara kulislerinde Valiler Kararnamesi hakkında çeşitli spekülasyonlar devam ederken, eski Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın yeniden vali olarak atanacağı konuşuluyor. Kamuajans sitemizde yayımlanan "Ankara Kulislerinde Valiler Kararnamesi: İşte Görevden Alınması Beklenen İsimler" haberimizde de belirttiğimiz gibi, kaymakam ve vali yardımcıları kararnamesi sonrası gözler şimdi de Valiler Kararnamesi'ne çevrildi.

Funda Kocabıyık, bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı'nda uzun yıllar genel müdürlük yaptıktan sonra, 7 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla Uşak Valisi olarak atanmıştı. Başarılı bir valilik süreci geçiren Kocabıyık, eşinin Gezi Olayları hakkındaki tweet'leri sonrası görevden alınmış ve Nisan 2022'de Merkez Valisi olmuştu. Bu süreçte Kocabıyık, eşinin tweet'lerinden haberi olmadığını belirterek istifa etmeyeceğini ifade ettiği yönünde iddialar basında yer almıştı. Kocabıyık, Uşak Valiliği yaptığı dönemde korona sürecinde sokaklarda vatandaşlara sosyal mesafeyi korumaları yönünde uyarılarda bulunmuştu. Özellikle cadde üzerinde hızla yürüdüğü esnada sıraya giren vatandaşlara "Sosyal mesafeyi ayarlayın. Herkes, haydi!" diyerek emir vermesiyle hafızalarda yer etmişti.

Funda Kocabıyık'ın yeni Valiler Kararnamesi'nde yer bulmak için yaptığı kulis çalışmaları sırasında, iktidar ile muhalefet arasındaki normalleşme sürecinin bir yansıması olarak CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel ile de görüştüğü iddia edildi.

Hangi İle Atanacak?

Yeni Valiler Kararnamesi'nde, Funda Kocabıyık'ın yeniden vali olarak atanması hakkında Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in yerine geçeceği iddiaları konuşuluyor. Bu gelişmeler doğrultusunda, Funda Kocabıyık'ın yeniden vali olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Ankara kulislerindeki bu iddiaların gerçek olup olmadığını önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan Valiler Kararnamesi ile netlik kazanacak. Funda Kocabıyık'ın yeniden bir ile vali olarak atanması, geçmişteki deneyimleri ve başarıları göz önüne alındığında, kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

4 Yorum