Zincir marketlerden gelen şok gelişme! Vatandaş bu haberi duyduğuna hiç memnun olmadı!

Zincir marketlerden gelen şok gelişme! Vatandaş bu haberi duyduğuna hiç memnun olmadı!

İTO Perakende Meslek Komitesi’nden oylama yapıldı. Oylamanın amacı zincir marketlerin Pazar günü kapalı olması hakkında oylama yapıldı. Zincir marketlerin Pazar günü kapatılması hakkında uzun zamandır tartışılan başlıklar arasında yer almaya devam ediyor.

Zincir marketler bu konuşa ısrarcı olmaya devam ederken, vatandaş bu durumdan oldukça rahatsız. İşte tüm detaylar haberimizde…

Zincir marketlerin şok eden kararı!

İstanbul'da ki zincir marketlerin hepsinin üyesi olduğu İTO Perakende Meslek Komitesi'nde yapılacak olan oylamada 'zincir marketlerin pazar günü kapalı olması' hakkında oylama yapılmaya karar verilmişti. Verilen bu karar sonucu oylama yapıldı. Zincir marketlerin kararı ile pazar günü kapatılması için uzun zamandır tartışılmakta olan başlıklar arasında da yer almaktadır. İstanbul Ticaret Odası Perakende Meslek Komitesi için son çalıştayında küçük esnaf için nefes aldıracak konuyu komitede konuştular. Komite üyeleri de hafta sonu pazar günleri için zincir marketlerin kapalı olması yönünde mutabık kaldı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odasıda (TESK) söz konusu olan uygulamanın devreye alınabilmesi ve küçük esnafa destek olması açısından desteklenmesi bekleniyor. Peki marketler pazar günü kapalı olucak mı? Süreç artık yasalaşıyor mu? TESK Başkanı Bendevi Palandöken dikkat çekmekte olan bu açıklamalarda bulundu.

Peki zincir marketler pazar günü kapalı olacak mı? İstanbul Ticaret Odası Perakende Meslek Komitesi ilk adımlarını atmış bulunmaktadır. Komite üyelerimiz pazar günleri için zincir marketlerin kapatılması yönünde oy kullanmıştır. Peki süreç devamında nasıl işlemeye devam edecek? TESK Başkanı Bendevi Palandöken’den yaşanan süreci A Haber'e anlattı. İşte detaylar…

Pazar günü zincir marketler kapalı mı olacak?

Zincir marketlerin isteklerine küçük esnafın tepkisi ne oldu? Marketlerim isteği üzerine pazar günü kapatılması düşünülen ve uzun zamandır tartışılmaya devam eden başlıklar içerisinde de yer almaya devam etmektedir. TESK bu düşünülen uygulamayı devreye alarak küçük esnafada destek olması için bu konuda desteklemeye devam ediyor. Zincir marketlerin Pazar günü kapalı olması artık yasalaşma süreci devam edecek mi? TESK Başkanı Bendevi Palandöken, konu ile ilgili A Haber Bültenine dikkat çeken açıklamaları yaptı.

Küçük esnaf bu durumdan mutlu

Zincir marketlerin pazar günü kapatılmasında ilk adım atılmış bulunuyor. TESK Başkanı Bendevi Palandöken, konuya ilişkin bazı açıklamalarda bulundu ve "Biz market düşmanı değilizdir. Her şey benim zihniyeti değişmeli. Yanınızdaki de kazansın düşüncesi açıklanmalı " diyerek yaşananlar hakkında bilgi vermişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.