Sedat Peker geri döndü

Sedat Peker geri döndü

Sedat Peker sessizliğini bozdu: 5 ay sonra ilk paylaşım

'Suç örgütü liderliği' suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker, uzun bir aradan sonra ilk defa Twitter hesabından paylaşım yaptı.

Geçen yıl yayınladığı videolarla gündem olan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yaşamını sürdürdüğü Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) talimatıyla 24 Kasım 2021'den bugüne kadar herhangi bir tweet atmadı.

BAE tarafından 'sosyal medya araçlarını kullanması kısıtlanan' Sedat Peker'e konan yasağın 'esnetileceği', hatta seçim öncesi 'konuşmaya hazırlandığı' iddia edilmişti. 

Peker dün Twitter hesabından, Alevilere yönelik ayrımcı söylemleri kınayan iki Twitter kullanıcısının tweetlerini paylaştı.

Bir hesap tarafından "Alevi" ve "Hz. Ali" etiketleriyle ve "Aslan olarak 1 gün yaşamak, koyun olarak 1000 yıl yaşamaktan iyidir" ifadeleriyle atılan tweeti paylaşan Peker, böylece sosyal medyadaki yasağını da resmen, kısmi olarak sonlandırmış oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.