Nöro Performans Tekniği ile Sınava Hazırlananlar Kazanıyor

Nöro Performans Tekniği ile Sınava Hazırlananlar Kazanıyor

Nöro Performans Uzmanı İbrahim Yıldız, nörobilim ve eğitim teknolojilerini temel alan yeni bir yaklaşımla eğitim sorunlarına köklü çözümler oluşturuyor.

Eğitim uzmanı İbrahim Yıldız, nörobilim ve bilişsel psikolojiyi temel alan yenilikçi bir yaklaşımla nöro performans eğitimini bambaşka bir boyuta taşıyor.

Nöro Performans Uzmanı İbrahim Yıldız'dan Devrim Yaratan Yeni Bir Yaklaşım

Nöro Performans Uzmanı İbrahim Yıldız, nörobilim ve eğitim teknolojilerini temel alan yeni bir yaklaşımla eğitim sorunlarına köklü çözümler oluşturuyor. Nöro Performans Eğitimleri, beynin işleyişini daha iyi anlamamızı ve öğrenme potansiyelimizi en üst düzeye çıkarmamızı sağlayarak eğitimde çığır açıyor.

Nöro Performans Eğitimi Nedir?

Beynin işleyişini anlamak, eğlenerek öğrenmek, problem çözme becerisini geliştirmek, dikkat ve konsantrasyonu artırmak, zamanı etkin kullanmak, akıcı okumak, stres ve kaygıyı yönetmek, özgüven geliştirmek gibi bilişsel becerileri geliştirmeye odaklanan bir eğitim programıdır. Bu program, beyni güçlendiren yazılımlar, oyun tabanlı öğrenme sistemi, nefes ve bilinç altı tekniklerini kullanarak beynin farklı bölgelerini aktive etmeyi ve güçlendirmeyi amaçlar.

Yeni Bir Yaklaşım Akademi’nin Farkları Nelerdir?

Yeni Bir Yaklaşım Akademi, Nöro Performans Eğitimini daha kişiselleştirilmiş ve etkin hale getiren üç temel unsuru içeriyor:

Kişiselleştirilmiş Beyin Değerlendirmesi: Her bireyin beyninin işleyişinin farklı olduğunu ve buna göre özelleştirilmiş bir eğitim programı oluşturulması gerektiğini savunuyor. Bu amaçla, her bireyin bilişsel becerilerini ve beyin fonksiyonlarını detaylı bir şekilde değerlendirmek için özel bir test geliştirilmiştir.

Bilişsel Egzersizlerin Etkin Kullanımı: Yıldız, beynin farklı bölgelerini aktive eden ve güçlendiren özel olarak tasarlanmış bilişsel egzersizler kullanıyor. Bu egzersizler, akıl zeka oyunları, mobil oyunlar, bulmacalar ve hafıza egzersizleri gibi çeşitli aktiviteleri içerebiliyor.

Anlık Nöro Geri Bildirim Sistemi

Anlık nöro geri bildirim sistemi adı verilen bir teknik kullanarak beynin nasıl öğrendiğini ve geliştiğini bireyin kendisine gösteriyor. Bu sayede birey, beyninin hangi bölgelerinde gelişme kaydettiğini ve hangi alanlarda daha fazla çalışması gerektiğini görebiliyor.

Nöro Performans Eğitimin Faydaları nelerdir?

Yaşam enerjisini artırır
21. yüzyıl becerilerini geliştirir.
Stres ve kaygı seviyesini azaltır.
Dikkat ve odaklandırmayı artırır.
Hatırlama ve hafıza gücünü artırır.
Problem çözme becerisini geliştirir.
Cesaret ve özgüven seviyesini yükseltir.
Kendini özgürce ifade edebilme becerisini güçlendirir.

Nöro performans Eğitmeni ve aynı zamanda öğretmenlik ve aile danışmanlığı da yapan Nilüfer Akış sınıflarında öğrencilerine Nöro performans tekniklerini uyguladığını ve başarılı sonuçlar aldığını söyledi. Öğrencilerde özellikle özgüven, dikkat, motivasyon, hızlı okuma gibi birçok sorunu çok hızlı şekilde çözdüklerini belirten Akış bu yaklaşımın kurucusu ve yazılım programlarının tasarımcısı olan İbrahim Yıldız’a teşekkür etti.

https://www.instagram.com/reel/C6gfbyKNOdD/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

Yeni Bir Yaklaşım Akademi, Nöro Performans Eğitimleri ile öğrenciler, öğretmenler ve ebeveynlerin karşılaştığı eğitim ile ilgili sorunları yenilikçi yöntemlerle çözerek toplumsal dönüşüme katkı sunuyor.

Detaylı bilgi için: www.yenibiryaklasim.com

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz