Mülakat sistemi gözden geçirilecek

Mülakat sistemi gözden geçirilecek

Milletvekilleri, kamuda işe alımlardaki mülakat sınavlarına belli standartlar getirilmesini talep etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sistemin tümden kaldırılmasının doğru olmayacağını belirterek "Aksayan yönleri varsa gözden geçirelim" talimatını verdi.

Kamuda işe alımlardaki mülakat sınavlarının, Hakkaniyetli yapılmadığına yönelik tartışmalar AK Partinin de gündemine geldi.

Edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın milletvekilleri ile yaptığı son istişare toplantısında, kamuda işe alımlardaki mülakat sistemi ile ilgili vatandaşlardan gelen şikayetler aktarıldı.

Bazı milletvekilleri, mülakat aşamasındaki tartışmaların ve iddiaların kamuoyunda kayırmacılık yapıldığı algısına neden olduğunu, sistemin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini dile getirdi. Mülakat komisyonların çelişkili kararlar aldığına dikkat çeken milletvekilleri "Aynı sınavla ilgili bir komisyon tüm adayları geçirirken, diğer komisyondan tek bir aday bile geçemiyor. Standartları yok" değerlendirmesini yaptı.

YÜCEL KAYAOĞLU 

TÜRKİYE

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.