Milli Eğitim Bakanlığı sınavlarda öğrencilere yardımcı olacak 10 bin soru yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı sınavlarda öğrencilere yardımcı olacak 10 bin soru yayınladı

MEB tarafından İkinci sınıftan on ikinci sınıfa kadar yardımcı kaynak niteliğinde her ay düzenli olarak yayınlanan paketin yedincisi yayınlandı. Nisan ayının yardımcı kaynak paketinde toplamda 10 bin soru yer aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ekim ayından beri düzenli olarak yayınlanan yardımcı kaynak paketinin yedincisi yayınlandı. Yayınlanan paketlerin öğrencilere yardımcı kaynak niteliğinde yol gösterici olması amaçlanıyor. Nisan ayı paketinde ise 10 bin soru yer aldı. Bu pakete olarak bir de LGS için örnek soru kitapçığı ek olarak sunuldu.

İlgiyle takip edilen yardımcı kaynak paketlerinde etkinlik kitapları, öğretmen kılavuz kitapları, çalışma soruları, beceri temelli testler, Merkezî Sınav'a yönelik örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, YKS'ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları ve çözümlü soru bankaları yer alıyor. Nisan ayına ait yedinci kaynak destek paketi, yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinde erişime açıldı. Bu kaynaklar ile öğrencilerin derste işleyecekleri konuları pekiştirmeleri, uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarının telafi edilmesi ve öğrenme süreçlerine katkı sağlanması amaçlanıyor. Pakette ilkokul 2. sınıftan ortaokul 7. sınıfa, öğrencilere yönelik bin sorudan oluşan çalışma yaprakları, çalışma soruları ve çalışma fasikülleri yer aldı.

BAKAN ÖZER'DEN AÇIKLAMA

Yedinci yardımcı kaynak destek paketinin Bakanlığın internet sitesinde öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulduğunu duyuran Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şunları kaydetti:

“Her ay ilkokul ikinci sınıftan lise son sınıfa, tüm eğitim kademelerinde öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak yardımcı kaynak paketi paylaşıyoruz. Bu ay yedincisini paylaştığımız pakette 10 bin soru yer alıyor. Burada alanında uzman ve çok deneyimli bir kadro tarafından her geçen gün kapasitesi artırılan önemli bir kaynak havuzumuz oluştu. Ders kitaplarını ülkemizin tüm çocuklarına ücretsiz olarak dağıttığımız gibi yardımcı kaynaklar konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Kasım ayından bu yana 24 milyonu aşkın basılı yardımcı kaynağı öğrencilerimize ulaştırdık. Bu yıl sonuna kadar 100 milyon yardımcı kaynağı basılı hâlde öğrencilerimize göndereceğiz. Salgın sürecindeki öğrenme kayıplarını telafi etmek ve sınav sürecindeki öğrencilerimizi desteklemek için yardımcı kaynakları düzenli olarak yayımlamaya devam edeceğiz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.