Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: "Gündemimize aldık”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: "Gündemimize aldık”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Ziyarette Bakan Özer’e İGA Havalimanı İşletmesi AŞ Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Sayın Kadri Samsunlu ve Türk Hava Yolları Teknik AŞ Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı eşlik etti.

Hazırlık sınıfında İngilizce eğitimi gören öğrencilerle de bir araya gelen Bakan Özer ve misafirler, öğrencilerle sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler dağıttı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "2021 - 2022 Eğitim Öğretim Yılında ’Uçak Bakım Alanı’nda İngilizce Hazırlık + 4 Yıl şeklinde kurguladığımız okulumuza 30 öğrenci alarak eğitim öğretime başladık. Büyük bir teveccüh gören okulumuz için gelecek yıllardan itibaren de ’Ulaştırma Hizmetleri Alanı’, ’Sivil Havacılık Alanı’ ile ’Yiyecek Hizmetleri Alanı’ gibi havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan tüm istihdam alanlarına yönelik bölümlerin açılması için çalışmalara başladık. Ayrıca İstanbul Havalimanı Yerleşkesi içerisine Anaokulu açılmasını da gündemimize aldık” dedi.

Bakan Özer ve beraberindekiler ayrıca, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında açılan okul kütüphanesini de ziyaret ettiler.

Milli Eğitim Bakanlığı ile, İGA Havalimanı İşletmesi AŞ ve Türk Hava Yolları Teknik AŞ arasında imzalanan protokolle 2021 - 2022 Eğitim Öğretim yılında açılan İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, dünyanın en büyük havalimanlarından olan İstanbul Havalimanı yerleşkesi içerisinde yer alıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.