Meteorolojiden turuncu alarmlar geldi! Meteoroloji uyardı! Aman dikkat edin !!!

Meteorolojiden turuncu alarmlar geldi! Meteoroloji uyardı! Aman dikkat edin !!!

Geçtiğimiz günlerde meteorolojiden sarı ve turuncu alarmlar gelmişti. Yurdumuzun dört bir yanında yağmurlu geçen bugünlerde dikkatli olmamız gerekiyor. Şimdi ise meteorolojiden yeni bir uyarı daha geldi!

Bu sefer turuncu alarm geldi. Meteoroloji uyarılarını yaptı, vatandaşlarımız önlemelerini almalı! Yeni hava durumu tahminleri ilgi çekici. İşte hava durumu raporları ve meteorolojinin yaptığı turuncu alarmın sebebi detayları ile beraber haberimizde…

Meteoroloji tahminlerini raporladı

Meteoroloji den gelen yeni hava durumu ile ilgili tahmin raporu yayınlandı. Yayınlanan raporlara göre birçok gelen uyarı verilmiş durumda. Bakan Yerlikaya yaptığı uyarı mesajı yayınlanırken, detayları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen aktarmalarda bulundu. İşte meteorolojiden 26 Kasım Pazar günü hava tahmin raporu... Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler ardından: oluşan yağışların Marmara'nın batı ve güneyi, Akdeniz, Ege, Doğu Akdeniz'in kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Doğu ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ve kuzeyinde kuvvetli, Batı Akdeniz'in doğusunda ise kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışlar olması beklenmekte.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI 1

Yapılan son değerlendirmeler ardından; Marmara bölgesinin batısı ve Kıyı Ege'de tarafında oluşan kuvvetli (30-60 kg/m2), Muğla kıyıları ile Edremit Körfezi’nde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olarak (60-100 kg/m2) olmasının beklendiğinden sel, su baskınları, yıldırım, yerel dolu yağışları, hortumun oluşma riski gibi olumsuzluklar sebebi ile dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği hakkında uyardı.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI 2

Yapılan son değerlendirmelerin ardından; Antalya ilimizin batısından başlayarak, zamanla il genelinde ve Konya ilimizin güneybatı ilçelerinde ise sağanak ve gök gürültülü yağışların kuvvetli olması ile (25-60 kg/m2), Antalya ilimizin batı kıyı kesimlerinin doğusunda çok çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Yaşanacak olan yağışların, zaman zaman 1800 m üzerine çıkarak rakımlı kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olması da tahminler arasında yer alıyor. Muhtemelen yaşanacak olan sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, hortum oluşma riski ve ulaşımda kötü aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğinin uyarısı da verildi.

YAĞIŞ UYARISI 3

Yaşanan yağışların İç Anadolu bölgemizin kuzeyi ile Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman çevreleri ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli olarak yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması ile beraber beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kıyı kesimlerde hortum riski ve ulaşım yollarında da aksamalar gibi olumsuzlukların yaşanabileceğine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.