MEB'den Müfredata Yeni Bir Ders Eklediğine dair resmi yazı

MEB'den Müfredata Yeni Bir Ders Eklediğine dair resmi yazı

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 81 İl milli eğitim müdürlüğüne 18.04.2022 tarihli Çevre ve İklim Değişikliği Dersi Öğretim Programı konulu gönderilen resmi yazıda “Çevre Eğitimi” dersinin adının "Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği" olarak değiştirildiği ifade edildi.

İşte o yazı

Bakanlığımıza bağlı ilkokul ve ortaokullarda uygulanan İlgi (a) Kurul Kararı eki İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi’nin seçmeli dersler bölümünde yer alan “Çevre Eğitimi” dersinin adı Paris Antlaşması kararları, Bakanlığımız Stratejik Planı, çeşitli kurum ve kuruluşların eylem planları, şûra kararları vb. dikkate alınarak ilgi (b) Kurul Kararıyla “Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği” olarak değiştirilmiştir.

İlgi (b) Kurul Kararı eki Çizelge’ye göre 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren ortaokul 6, 7 veya 8. sınıflarda haftada 2 ders saati olarak uygulanacak olan “Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği Dersi (6, 7 veya 8. Sınıflar) Öğretim Programı” ilgi (c) Kurul Kararıyla kabul edilmiş ve Bakanlığımızın web sayfasında (http://mufredat.meb.gov.tr/ProgramDetay.aspx?PID=1143) yayınlanmıştır.

Konu hakkında gerekli duyurunun ortaokul ve imam hatip ortaokulu müdürlüklerimize yapılması hususunda bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim.

Tuncay MORKOÇ Bakan a. Temel Eğitim Genel Müdürü

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.