Kansere karşı en dirençli kan grubu! bilim insanları açıkladı...

Kansere karşı en dirençli kan grubu! bilim insanları açıkladı...

Kansere karşı en dirençli kan grubu bilimsel deneyler ışığında belli oldu. Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan verilere göre, bazı kan gruplarının kansere daha dirençli olduğu bilgisi verildi. Detaylar işte sizlerle...

Kansere karşı en dirençli kan grubu İsveç’in Karolinska Enstitüsü’nden bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda belli oldu. Kan grubu ile kanser arasındaki bağlar incelenerek, geliştirme olasılığı arasında bağlantı olduğu ispat edildiği açıklandı.

0 kan gurubu kansere karşı daha dayanıklı!

İsveç’in Karolinska Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen verilere göre, kişilerin kan grubu ile kanser etkisi ve gelişmesi olasılığı arasında belirgin bir bağlantı bulunduğu bilgisi yer alırken, bilim insanları tarafından yapılan çalışmalar sonucunda ise kansere karşı en dirençli kan grubunun hangisi olduğunun tespit edildiği bilgisi verildi. Yapılan bu çalışma, önemli bir bilimsel bulgu olarak kayıt edilirken, Karolinska Enstitüsü ekibi tarafından yürütülen bu çalışma dünya çapında görev yapan doktorların dikkatleri çekti.

İsveç’in Karolinska Enstitüsü’nden bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda, 0 (Sıfır) kan gurubuna sahip kişilerin kansere karşı daha dayanıklı ve korunaklı olduğunu ortaya çıktı.

Hangi kan gurubu hangi kansere yakalanma riski taşıyor?

Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkan sonuçlar, 35 yıl boyunca muayene edilen bir milyondan fazla insandan elde edilen veriler ışığında değerlendirildiği bilgisi verildi. Bu konu ile ilgili yayınlanan açıklamalardan elde edilen bilgilere göre, hangi kan grubunun hangi kansere yakalanma riski taşıyor ile ilgili bilgiler şu şekilde;

A kan grubuna sahip kişilerin mide kanserine yakalanma riskinin diğer kan gruplarına göre daha fazla olduğunu tespit edilirken, Kan grubu B ve AB olanların ise pankreas kanseri olma ihtimalinin daha yüksek olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bilim insanları tarafından yapılan değerlendirme sonucunda yapılan açıklamaya göre, kanserli tümörlerin oluşumu genellikle alkol, sigara ve steroid olmayan iltihap ilaçlarının neden olduğuna dair bilgisi yer alıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.