Kademeli emeklilikte son durum: Uzman isimden açıklama geldi!

Kademeli emeklilikte son durum: Uzman isimden açıklama geldi!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesini kaçıranlar, kademeli emeklilikle ilgili yeni bir düzenleme bekliyordu. SGK Başuzmanı İsa Karakaş, son günlerde gündemden düşmeyen kademeli emeklilik hakkında TGRT Haber kanalında açıklamalarda bulundu.

2000-2008 Arası SGK Girişi Olanların Durumu

2000-2008 yılları arasında SGK'ya girişi olan SSK ve Bağ-Kur'lu çalışanlar, erken emeklilik için torba yasa maddelerinde kendilerine yönelik bir teklif olup olmadığını merak ediyordu. İsa Karakaş, bu dönemde SGK'ya girişi olanlar için mevcut durumda böyle bir çalışmanın olmadığını duyurdu.

Kademeli Emeklilik Çıkacak mı?

Kademeli emeklilik, belirlenen yaş ve prim gününe ulaşan çalışanların kısmi olarak emekli olmasını sağlıyor. Milyonlarca çalışanın gözü kulağı Meclis’teki torba yasa görüşmelerine çevrilmiş durumda. Ancak Karakaş, şu an için kademeli emeklilikle ilgili net bir çalışma bulunmadığını belirtti. Konunun Meclis'teki görüşmelerle daha da netleşmesi bekleniyor.

Bakan Işıkhan'ın Açıklamaları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, staj sigortası ve kademeli emeklilikle ilgili herhangi bir çalışma olmadığını daha önce açıklamıştı. Bu açıklama, kademeli emeklilik bekleyenler için hayal kırıklığı yarattı.

Torba yasa görüşmelerinin başlamasıyla birlikte kademeli emeklilik konusu netleşebilir. Ancak şu an için bu yönde bir adım atılmadığını belirten İsa Karakaş, çalışanların bu süreçte beklentilerini yönetmeleri gerektiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

9 Yorum