Kacır, Türkiye’nin insanlı ilk uzay bilim misyonu ile ilgili açıklama yaptı!

Kacır, Türkiye’nin insanlı ilk uzay bilim misyonu ile ilgili açıklama yaptı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, sosyal medya hesabı üzerinden, Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın Dünya’ya dönüşünü ile ilgili açıklama yaparak, Türkiye’nin insanlı ilk uzay bilim misyonu tamamlaması ile ilgili açıklama yaptı.

Türkiye’nin ilk Astronotu Alper Gezeravcı’nın, görevi süresi boyunca, tamamlamış olduğu görevlere dikkat çeken Kacır, Türk bilim insanları tarafından hazırlanan 13 bilimsel deneyi gerçekleştirdiğini, Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidişte 36 saat, dönüşte 47 saat olmak üzere 83 saat Dragon kapsülünde Ax-3 mürettebatıyla birlikteydi” dedi.

Ax-3 Dünya’ya indi!

Axiom Space, (Ax-3) mürettebatının Dünya’ya dönüş sürecini canlı yayınla takip edilirken, Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ve diğer mürettebatların içinde yer aldığı Axiom-3 (Ax-3) ekibini taşıyan Dragon kapsülü, yer ekibi tarafından gemiye alındı.

Kacır açıklama yaptı!

Alper Gezeravcı ve beraberinde olan 3 astronotun Dünya’ya dönüş süreci 47 saat sürerken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, sosyal medya hesabı üzerinden, Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın Dünya’ya dönüşünü ile ilgili açıklama yaparak, paylaşımda bulundu. Kaçırın “X” hesabı üzerinden “GururDuyTürkiye” etiketi üzerinde yapmış olduğu paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye’nin insanlı ilk uzay bilim misyonu tamamlandı. İlk astronotumuz, 21 gün süren görev boyunca Türk bilim insanları ile birlikte hazırlanan 13 bilimsel deney gerçekleştirdi” diyerek Türkiye için ilham kaynağı olarak, tarihe geçtiğine dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.