Emeklilere Temmuz Zammı Ne Kadar? Ali Tezel Açıkladı!

Emeklilere Temmuz Zammı Ne Kadar? Ali Tezel Açıkladı!

SGK Uzmanı Ali Tezel, canlı yayında Temmuz ayında yapılacak emekli zammını açıkladı.

Emekliler için heyecan verici bir gelişme!

SGK Uzmanı Ali Tezel, canlı yayında Temmuz ayında yapılacak emekli zammını açıkladı. Milyonlarca emeklinin merakla beklediği zam oranı belli oldu.

Temmuz'da En Düşük Emekli Maaşı 12 Bin 500 Lira Olacak!

Yeniçağ'da yer alan habere göre, Ali Tezel, Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yaptığı hesaplamalar sonucunda Temmuz ayında en düşük emekli maaşının 12 bin 500 liraya yükseleceğini söyledi. Bu rakam, 2023 yılı Temmuz ayında olduğu gibi emeklilere yüzde 25 oranında bir zam yapılması halinde mümkün olacak.

Seyyanen Zam Mümkün Değil!

Tezel, emeklilere bir de kötü haber verdi. 2023 yılında emekli maaşlarına yapılan zammın düşük kalması sonucu verilen seyyanen zammın bu yıl verilmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de daha önceki açıklamalarında sıkılaştırdığı para politikalarının etkisinin görülmesi ile birlikte emeklilerin eski senelerdeki zam oranlarının verilmeyeceğini söylemişti.

Emekliler Ne Diyor?

Geçim sıkıntısı altında inim inim inleyen emekliler, Temmuz ayında açıklanacak zammı merakla bekliyor. 16 milyon emekli Temmuz ayında enflasyon zammı üzerinde bir artış yapılması beklentisi içinde bekliyor. Ancak emekliler aylıklarına ayrıca seyyanen bir zam yapılmaması durumunda geçinemeyeceklerini dile getiriyor.