Eğitim sistemini eleştiridi, Akşener iletişim bilgilerini aldı: "Senden öğreneceğimiz çok şeyimiz var"

Eğitim sistemini eleştiridi, Akşener iletişim bilgilerini aldı: "Senden öğreneceğimiz çok şeyimiz var"

"Siz bu gençlerin fırsatlarını ellerinden aldınız, hayallerini yıktınız. Bu mutsuzluk sizin eseriniz!"

İyi Parti lideri Meral Akşener, Samsun'da bir öğrenciyle sohbet ettiği sırada iletişim bilgilerini alarak "Senden öğreneceğimiz çok şeyimiz var" dedi. 

Portekiz'de yaşadığı Erasmus deneyimini anlatan ve Türkiye'deki eğitim sistemi ile karşılaştırarak eleştirilerde bulunan öğrenci, "Orada nitelikli öğrenci yetiştiriyorlar. Ama burada öyle değil. Şimdi KPSS'ye girip 90 alsam bile atanacak mıyım belli değil" dedi. 

Danışmanına öğrencinin iletişim bilgilerini almasını söyleyen Akşener, ""Senden öğreneceğimiz çok şeyimiz var" ifadelerini kullandı. 

Akşener, o anları sosyal medya hesabından "Samsunlu kızımızın, ülkemize döndüğü için üzülmesinin nedeni; Eğitim sistemimizin vasatlığı... Kendi beceriksizliğini gizlemek için gençleri hain ilan etmeyi seçenler; Siz bu gençlerin fırsatlarını ellerinden aldınız, hayallerini yıktınız. Bu mutsuzluk sizin eseriniz!" ifadeleriyle paylaştı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.