Dünya Çocuklar Günü Sultangazi'de Kutlanacak

Dünya Çocuklar Günü Sultangazi'de Kutlanacak

KamuAjans.Com-Çocuklara önem veren milletler, Ekim ayının ilk Pazartesi gününü "Dünya Çocuk Günü" olarak kabul etmişlerdir. Bu günde çocukların iyi yetişmeleri ve korunmaları üzerinde durulur. Kimsesiz çocuklara yardımlar yapılır. Çocukların iyi birer insan olarak yetiştirilmelerine uğraşılır. Irk, dil, din farkı gözetilmeden bu yardım yapılmaktadır.

Dünya Çocuk Günü evrenseldir. Birleşmiş Milletler Örgütü' ne üye bütün ülkelerde aynı günde kutlanır. Üye ülkelerin radyo, gazete ve televizyonlarında bu günün önemi anlatılır. Çocukların bakım ve korunmasının gerekliliği üzerinde durulur. 

Biz de Sultangazi belediyesi olarak bu konuya dikkat çekmek adına dünya çocuk gününü ilçemizde bir dizi etkinlikle kutlayacağız.

Sultangazili ve Suriyeli çocuklar dünyaya birlikte barış mesajları verecek ve birlikte gökyüzüne beyaz güvercin ve balon uçuracaklar.Sultangazi genelinde yapılan tüm kaykay parkurlarının açılışının yapılacağı bu özel günde çocuklar için çok özel süprizler hazırlandı.

PROGRAM

TARİH : 3 EKİM PAZARTESİ

SAAT : 14:00

YER : AHMED-İ HANİ PARKI

İSMETPAŞA MAH 111 SOK SULTANGAZİ

İRTİBAT

FAZIL ERGÜT

SULTANGAZİ BELEDİYESİ BASIN DANIŞMANI

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.