Diyanet'ten Fatih Altaylı hakkında suç duyurusu

Diyanet'ten Fatih Altaylı hakkında suç duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu'nun 'evlat edinenle evlatlık arasında evlenme engeli olmadığına' dair yanıtını eleştiren gazeteci Fatih Altaylı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu'nun resmi internet sitesinde "Depremzede çocuklar evlat edinebilir mi?" şeklindeki soruya verilen "Evlat edinen ile evlatlık arasında evlenme engeli doğmaz" yanıtı, kamuoyunda tartışılmaya devam ediliyor. 

Konuyla ilgili sert tepki gösterenlerden biri de gazeteci Fatih Altaylı'ydı; kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda "Yahu siz gerçekten sapıksınız anladık da diyanet gibi bir kurumda ne işiniz var. Sapıklar. Gidin porno sektörüne girin. Atatürk'ün millete doğru düzgün din bilgisi verilsin diye kurduğu kurumu sapık muhayyileniz ile kirletmeyin" ifadesini kullanmıştı.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Diyanet İşleri Başkanlığı, bakanlık ve çalışanlarına karşı hakaret ederek vatandaşları ve depremzedeleri kendilerine karşı kışkırttığı iddiasıyla Altaylı hakkında suç duyurusunda bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.